sobota, 12 marca 2011

Debiut Open Finance.

Getin Noble Bank, właściciel Open Finance, wydał komunikat w którym poinformował że cena maksymalna akcji w ofercie publicznej ustalona została na potrzeby zapisów dla inwestorów indywidualnych na 19,50 zł. 

Open Finance to lider doradztwa finansowego a dla oszczędzających to przede wszystkim dobrze znane lokaty bez tzw. podatku belki. 
Ostatnio oferuje specjalną lokatę - Tulipan , która została przedłużona do jutra tj. 13 marca. Jest to 8-miesięczna lokata (minimalna kwota lokaty to 1.000 PLN) z codzienną kapitalizacją odsetek, o oprocentowaniu stałym wynoszącym 4,85% w skali roku, co odpowiada tradycyjnej lokacie 6,08% z podatkiem. Zysk netto Open Finance w 2010 roku wzrósł do 72,3 mln zł z 65,1 mln zł w 2009 roku. W 2010 roku sprzedaż przekroczyła 13 mld zł, wzrastając o 13,2% w stosunku do poprzedniego roku. Perspektywy dla spółki są dobre. Open Finance zdominował niszę rynkową i dalej się rozwija. Pozyskane pieniądze z IPO chce przeznaczyć na kupno Link4 Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. co pozwoli zbudować Open Life, który umożliwi poszerzenie zakresu dotychczasowej działalności oraz wzbogaci ofertę o własne produkty finansowe. Jest to pierwszy etap budowy silnej grupy kapitałowej skupionej wokół Open Finance. W ub.r. cały zarobek z 2009 r. (55 mln zł) wypłacił akcjonariuszom. 


Dotychczasowe debiuty w tym roku wyglądają zadowalająco. Z sześciu debiutów tylko jeden zakończył się małym spadkiem kursu. Aż 28,5% można było zarobić na walorach Izostalu. Papiery Megaronu przyniosły zysk w wysokości 14%. Akcje Idei wzrosły w dniu debiutu o 5 %, Avii o 2,5%, a Inpro o 1,5%. Jedynie Akcje BSC Drukarni Opakowań zakończyły pierwszy dzień notowań stratą 0,6%. 


Wielkimi krokami zbliża się emisja akcji Open Finance. W poniedziałek dowiemy się więcej szczegółów. Już dziś zacznij gromadzić środki na nowe akcje.

5 komentarzy:

 1. Zakup akcji Open Finance z finansowego punktu widzenia jest uzasadniony, ale osobiście nie umiałbym zarabiać na czymś, co wiedziałbym że jest średniej jakości. Nie lubię branży doradztwa finansowego i źle bym się czuł posiadając akcje tej spółki. Poza tym, Open Finance chwali się, że w minionym roku zaparzył ileś set filiżanek kawy swoim klientom. Jeśli doradcy finansowi są tacy dobrzy w parzeniu kawy to niech założą sobie drugiego Starbucksa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba wybrać pieniądze albo uczucia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Heh, jeśli chodzi o wskaźnik cena/zysk to wygląda w miarę ciekawie... 12,57. Co o tym myślicie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wskaźnik C/Z 12,57 wygląda atrakcyjnie. To niżej niż C/Z dla WIG, które wynosi 14,73 czy WIG Finanse - Banki, który wynosi 18,47. Zastanawiam się jedynie czy to odpowiedni moment na inwestycje?

  OdpowiedzUsuń
 5. Inwestycja w krótkim terminie może moim zdaniem się opłacić, chociażby ze względu na atrakcyjny C/Z za 2010 rok i perspektywę jego poprawy w 2011 roku. Co do 2012, to wszystko zależy od apetytu banków na dawanie kredytów oraz od sytuacji na giełdach (apetytu na produkty inwestycyjne).

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty