czwartek, 3 marca 2011

Investor Gold FIZ.

Chcesz zapewnić swojemu portfelowi: dobrą lokatę kapitału, ochronić go przed inflacją czy go zdywersyfikować - zainwestuj w złoto. Zaleca się, aby w tym kruszcu było ulokowane ok. 10 – 20% oszczędności. Inwestować możemy w sztabki, monety lub certyfikaty inwestycyjne. Wykorzystując korzystny trend co niektóre fundusze inwestują w tą klasę aktywów. Przykładem takiego funduszu jest Investor Gold FIZ, który inwestuje w złoto i inne metale szlachetne oraz w akcje spółek wydobywczych. W ciągu ostatniego roku wartość certyfikatów Investor Gold FIZ zwiększyła się o ponad 60%. 
Bardzo dobry wynik fundusz osiągnął w lutym uzyskując cenę za jeden certyfikatu w wysokości 2.689,48 zł. Jest to wzrost o 10,64% w stosunku do wyceny z końca stycznia. Jest to szczególny sukces gdyż rynek warszawskiej giełdy w tym samym czasie wypadł dość neutralnie. Giełdowe indeksy od początku roku poruszają się w trendzie bocznym. Inwestując w certyfikaty Investor Gold FIZ odpada nam sprawa przechowywania złota w postaci fizycznej.


Co przemawia że cena certyfikatów będzie dalej rosła?

· niepokój o rozwój sytuacji w krajach Afryki Północnej stał się kolejnym czynnikiem wspierającym wzrosty,

· Słabnący dolar będzie decydował o cenie złota,

· wzrost inflacji na świecie,

· kłopoty finansowe państw w strefie euro,

· wysoki popyt tego kruszcu przez kraje azjatyckie przede wszystkim Chiny.

Analitycy prognozują wzrosty ceny złota do 2.000 dolarów za uncję w niedalekiej przyszłości. Hossa na złocie szybko się nie skończy. Nadal metale szlachetne pozostają dobrą inwestycją. Potwierdzeniem tego sukcesu jest zakończona publiczna emisja certyfikatów inwestycyjnych funduszu Investor Gold FIZ. W trakcie trwającego od 7 do 24 lutego zapisów, zarządzany przez Investors TFI fundusz pozyskał ponad 107 mln zł. Inwestowanie w certyfikaty Investor Gold trzeba uznać za dobra inwestycję, sam posiadam te papiery.

9 komentarzy:

 1. Nie lepiej kupić kontrakt terminowy na złoto? O wiele taniej.

  OdpowiedzUsuń
 2. jak dla mnie Investor Gold FIZ to dużo lepsza opcja niż certyfikaty na złoto RCGLDAOPEN.

  Ciekawe, gdzie będzie szczyt na złocie? :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Kontrakty terminowe na złoto są przeznaczone dla zaawansowanych inwestorów. Cechuje je zmienność kursu a przy zastosowaniu dźwigni finansowej wysokie ryzyko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zauważ, że cena certyfikatu to 2.689,48 zł. Przy takim kapitale, otwierając odpowiednio niewielką pozycję na złocie (np. 0.01 lota), można praktycznie zlikwidować ryzyko dźwigni finansowej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pojawiają się już opinie, że szczyt na złocie jest blisko i żeby trzymać się od niego z daleka. To co dzieje się obecnie z cenami surowców to zasługa spekulacji, po prostu. Tylko, że ta spekulacja w przypadku surowców rolnych przekłada się na realne ceny żywności.

  OdpowiedzUsuń
 6. @blofi.pl
  Certyfikaty zapewniają nam dywersyfikacje inwestowania. Bo oprócz złota inwestują w srebro oraz spółki wydobywcze.
  @TobiaszMalinski.pl
  O szczytach na złocie to sie już mówi od kilku lat. Pewnym szczytem miał być poziom 1000 USD a do jakie poziomy dziś mamy. Sytuacja na rynkach nie wskazuje żeby to były ostatnie szczyty.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja tam nie inwestuję w "papierowe" złoto - bo to taki sam papier jak akcje czy obligacje. Jak coś pójdzie nie tak to będziesz gonił "Inwestorsów" by ci odkroili parę gram z tej sztabki co ją niby mają? Jeśli w ogóle mają jakieś złoto w ogóle.

  Nie chce mi się czytać prospektu ale już tu widać że nie inwestują tylko w złoto: "inwestuje w metale szlachetne oraz spółki je wydobywające lub mające koncesję na ich wydobycie". Tak więc: nie tylko złoto ale ogólnie metale szlachetne, oraz akcje.

  Złoto nie służy do inwestycji tylko do ochrony kapitału i ochrony przed inflacją. Owszem trochę w cenie złota jest spekulacji ale w większości pokazuje jak realnie rośnie inflacja - nie 2-3% rocznie tak jak nam wmawiają ale 20%.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie jest od czasu do czasu pocieszyć oko fizycznym złotem. Ale taka ochrona kapitału trochę kłopotliwa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Investor Gold FIZ nie inwestuje w fizyczne złoto! Tylko w certyfikaty , akcje itp. Kupno Gold FIZ to nie jest inwestycja w złoto tylko w papiery pochodne oparte na złocie!

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty