sobota, 17 maja 2014

Szykuj pieniądze na publiczną ofertę akcji PCC Rokita


Spółka PCC Rokita SA z Brzegu Dolnego działa w branżach: chemicznej, energetycznej i logistycznej. Dotychczas inwestorom znana była głownie z emisji obligacji korporacyjnych. Tym razem Spółka planuje przeprowadzić publiczną ofertę akcji i wprowadzić je do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
 
Na podstawie prospektu oferowanych jest 1.389.731 akcji serii B oraz 1.588.264 akcji serii C w ramach nowej emisji. Z emisji nowych akcji spółka planuje pozyskać ok. 56 mln zł netto.
Cena maksymalna akcji została ustalona na 36 zł.


Zapisy dla inwestorów indywidualnych rozpoczną się 5 czerwca i potrwają do 9 czerwca br. Inwestorzy instytucjonalni będą mogli składać zapisy w dniach 10-11 czerwca br. Przydział akcji nastąpi 16 czerwca br.


Harmonogram oferty wygląda następująco:
 Środki pozyskane z IPO - zostaną przeznaczone na zwiększenie zdolności produkcyjnych polioli i systemów poliuretanowych, zwiększenie zdolności produkcyjnych wytwórni tlenku propylenu oraz na badania i rozwój.
Znacząca część środków z emisji zostanie przeznaczona na zwiększenie zdolności produkcyjnych wytwórni tlenku propylenu, który jest  podstawowym surowcem do produkcji polioli.

Wyniki finansowe Grupy PCC Rokita są obiecujące.

Przychody ze sprzedaży wyniosły 263,5 mln zł. Zysk brutto ze sprzedaży wypracowany został na poziomie 45,0 mln zł, zysk EBITDA 28,2mln zł a zysk z działalności operacyjnej o wartości 17,5 mln zł. Skonsolidowany zysk netto z działalności wyniósł 14,4 mln zł. Marża brutto ze sprzedaży w pierwszym kwartale 2014 r. wyniosła 17,1%, marża EBITDA 10,7%, a marża EBIT 6,6%. Marża netto na działalności kontynuowanej ukształtowała się na poziomie 5,5%.


Przewiduję, że oferta akcji PCC Rokita będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Dla przypomnienia dotychczasowe emisje obligacji - cieszyły się dużym zainteresowaniem inwestorów. W czwartej emisji redukcja wyniosła - 78%. Stopa redukcji obligacji w ostatniej (kwietniowej) emisji wyniosła -  57,14%.
Jeśli jest takie zainteresowanie obligacjami firmy to nie powinno zabraknąć chętnych na zakup akcji.
 

7 komentarzy:

 1. Mozesz cos wiecej powiedziec o debiucie pcc? Jakie sa Twoje przypuszczenia i co sam zamierzasz zrobic?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale będzie jakaś głębsza analiza czy tylko "mam szykować pieniądze"

  OdpowiedzUsuń
 3. Przychody ze sprzedaży Grupy PCC Rokita za pierwsze 3 m-ce wyniosły 263,5 mln zł. Grupa wypracowała zysk brutto ze sprzedaży na poziomie 45,0 mln zł, zysk EBITDA 28,2mln zł oraz zysk z działalności operacyjnej 17,5 mln zł. Z kolei skonsolidowany zysk netto z działalności kontynuowanej wyniósł 14,4 mln zł. Marża brutto ze sprzedaży w tym okresie wyniosła 17,1%, marża EBITDA 10,7%, a marża EBIT 6,6%. Powyższe wyniki jak również dotychczasowa historia z emisjami obligacji - powinny przynieść udany debiut. A czy tak będzie - to nie zawsze zależy od wyników ale również od ogólnej sytuacji na rynkach. Każdy inwestor niech przejrzy prospekt i sam zdecyduje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy autor zamierza złożyć zapis na te akcje?.Pozdrawiam

   Usuń
 4. Do poczytania:
  http://pccinwestor.pl/news/analitycy-oferta-pcc-rokita-moze-sie-powiesc/

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieki poczytałem spróbować można mam obligi i jestem zadowolony

  OdpowiedzUsuń
 6. witam wszystkich zainteresowanych ROKITĄ,redukcja będzie znaczna bo i spółka jest wyjątkowo dobra,C/Z na poziomie 10 dla porównania ponad 17 w sektorze chemicznym,C/WK 1,23 a dla sektora chemicznego 1,83 TAKŻE DYSKONTO TO OKOŁO 40%,delikatna wycena biur maklerskich to 40zł za papier,dywidenda 100% zysku już od kilku lat10% to jest hit ale niestety trzeba liczyć się z redukcją ponad 80%

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty