czwartek, 24 lutego 2011

Gastel Żurawie w górę.

Jutro przypada termin przydziału akcji - Gastel Żurawi w ramach wykonania prawa poboru. Spółka emitowała z prawem poboru 108,5 mln akcji po cenie równej wartości nominalnej, czyli 0,4 zł. W ramach wykorzystania prawa poboru inwestorzy złożyli zapisy na blisko 103,2 mln walorów. Zapisy dodatkowe zostały złożone na przeszło 192 mln papierów. Według wcześniejszego harmonogramu termin ten miało przypadać na dzień 18 lutego. 


W ostatnich dniach kurs Żurawi bardzo dobrze sobie radzi a właściwie odbija od dna. Dziś kurs urósł o 10% do 0,66 zł a w ciągu trzech dni o blisko 24 %. Z emisji akcji - lider polskiego rynku logistyki budowlanej, chce pozyskać pozyskać 42,2 mln zł netto. Około 23 mln zł giełdowe przedsiębiorstwo wyda na zakup dźwigów hydraulicznych i gąsienicowo-kratowych. 19,2 mln zł przeznaczy natomiast na zwiększenie kapitału obrotowego w związku ze wzrostem sprzedaży. 

Gastel Żurawie oczekują, że w 2011 r. przychody z usług świadczonych w sektorze energetyki wiatrowej (m.in. usługi dźwigowe, transport) wyniosą kilkanaście milionów złotych – wynika z wypowiedzi Tomasza Kwiecińskiego, wiceprezesa giełdowej spółki. Dla porównania w 2010 r. sprzedaż w tym segmencie zamknęła się kwotą około 3 mln zł netto, a firma miała 86,6 mln zł obrotów. 


Duże szanse rozwoju firma widzi  w rynku energetyki wiatrowej. Do  2020 r. wybudowanych musi zostać łącznie 7500 MW, a wartość zleceń w zakresie usług sprzętowych szacują na 1 mld zł. 


Spółka dość dobrze wygląda technicznie.  W ostatnich dniach bardzo wzrosły obroty dziś sięgnęły ponad 7 mln zł. Wskaźniki MACD jak RSI dały w ostatnim czasie sygnał kupna. Kurs wczoraj przebił SMA-15 dniową dając również sygnał kupna oraz zbliżył się do SMA-45 dniowej.
Ja również skorzystałem z prawa poboru akcji i jeszcze dokupiłem parę tysięcy tych PP.  Również liczę na dalsze wzrosty.  Już we wpisie  - w co zainwestować w 2011 r. napisałem że tą inwestycję traktuję trochę spekulacyjne - myślę że za bardzo nie zaryzykuję . Zobaczymy jak się kurs jutro  się zachowa?

6 komentarzy:

 1. Też się spodziewam że kurs powędruje co najmniej w okolicę 1 zł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może być 1,0 zł lub nawet 2,0 zł.

  OdpowiedzUsuń
 3. No cóż, czas pokaże czy warto było inwestować...

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj prk7 nieruchomości na moim blogu! Myślę że będzie dobrze - w innym przypadku bym nie inwestował.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa spółka, jakoś nie zauważałem jej wcześniej, muszę się jej przyjrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję że jest spółką perspektywiczną.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty