piątek, 18 lutego 2011

Większość spółek notuje straty ale nie Groclin.


Od dobrych dwóch miesięcy wskaźniki  na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych nie mogą zdecydować się czy iść w górę czy dół. WIG na przełomie ostatniego miesiąca waha się w przedziale od 46 300 do 48 400.  Więc mamy trend boczny.  
Czy w tym czasie nie dało się zarobić na GPW? Dobierając odpowiednie spółki do portfela dało się co niektórym dobrze zarobić.
Najlepszą spółka w ostatnim tygodniu to GROCLIN. W ciągu tygodnia uzyskał wynik 33,79% a w skali miesiąca 101,44%. 


Bardzo dobrze radzą sobie OPTIMUS i COGNOR. Spółka Groclin Auto związana jest z branżą motoryzacyjną, specjalizującą się w tapicerce samochodowej.

Przyjrzyjmy się fundamentom spółki takim jak: C/Wk -0,8, ROA – 0,08% czy ROE – 0,12%. Wyniki są dość dobre, szczególnie C/Wk zachęca do zakupów gdyż wynosi poniżej 1.
Niepokojący jest wskaźnik C/Z  wynoszący 350. Zdecydowanie za wysoki. Zobaczony teraz  wykres:
SMA dały już od pewnego czasu, sygnał kupna przecinając się. Tak samo MACD. RSI balansuje w granicach 80 punktów a to świadczy że nie jest najlepszy czas na zakupy. Gdy wskaźnik zacznie spadać, da wyraźny sygnał do sprzedaży. Zarząd Groclin zakłada znaczący wzrost przychodów ze sprzedaż w 2010 r. oraz otrzymuje  coraz to nowe zlecenia. Świadczy o tym, że trend wzrostowy jest możliwy w dalszym ciągu.
Spodziewając się zapowiadanej przez wszystkich korekty, większość inwestorów sceptycznie podchodzi do nowych zakupów. Ciekawe jak długo będziemy tkwić w tym marazmie. Ci inwestorzy co zaryzykowali i zainwestowali w akcje spółki Groclin mogą świętować. 7 komentarzy:

 1. Nie podoba mi się dywergencja "emerging markets" (w tym Polski) z USA i innymi rozwiniętymi rynkami. Zobaczymy czy z tego nie wykluje się coś poważniejszego w dół u nas.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety rozmijamy się z USA. Dodatkowo JPMorgan obniżył prognozę dla indeksu MSCI Emerging Markets na koniec bieżącego roku z poziomu 1500 punktów do 1300 punktów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętam jak miałem Groclin po 8 zł i poszedł z jakimś 15 procentowym zyskiem ;) Teraz już chyba za wysoko uciekł, chociaż pewnie odmienne zdanie mają wyznawcy inwestowania "w siłę".

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakiś czas temu kupiłem Optimus i liczę na powtórkę z City Interactive. Zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 5. No w ciągu m-ca 105% to niezły wynik!

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślicie, że warto teraz kupować Optimus? Nie za późno?

  OdpowiedzUsuń
 7. Trudno przewidzieć. Wydaje mi się że na tym papierze formuje się podwójny szczyt. Na razie to są przewidywania - trzeba obserwować.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty