wtorek, 12 kwietnia 2011

Boryszew - emituje kolejne akcje.

 Tylko dziś można kupować akcje i wziąć udziału w nowej emisji z zachowaniem prawa poboru. Na jedną dotychczasową starą akcję przypadnie jedna nowa. Spółka chce wyemitować do 113 mln papierów serii G po cenie równej wartości nominalnej, czyli 10 gr. Dniem ustalenia PP jest 15 kwietnia - wtedy zostaną rozliczone dzisiejsze transakcje. Jest to juz trzecia emisja w ciągu ostatnich miesięcy.

W 2010 r. Boryszew dwukrotnie podwyższał kapitał, emitując akcje. Zapowiedzi są takie że powyższa kwota przeznaczone zostanie na kolejne zagraniczne przejęcia. Boryszew na dzień dzisiejszy złożył prawdopodobnie kilka ofert zakupu.

Tak jak w poprzednich emisjach Zarząd Boryszewa kilka dni po podjęciu uchwał przez NWZA wysyłał prospekty do Komisji Nadzoru Finansowego. Na dzień dzisiejszy nowy prospekt nie jest jeszcze zatwierdzony. Poprzednie oferty akcji  cieszyły się dużym powodzeniem akcjonariuszy. Dlatego Boryszew zadecydował się o powtórzeniu NWZA.

Na październikowej emisji można było ładnie zarobić gdyż kurs akcji po odcięciu spadł mniej niż teoretycznie powinien . Można wtedy  było  cieszyć się zarobkiem w granicach 19%. W tym czasie WIG zyskał jedynie 3%.
Ale czy tak będzie w tym przypadku – nie mamy żadnej gwarancji.
Jednak większość inwestorów z obawami podchodzi do kolejnej emisji – co może rzutować na notowania akcji. Mi osobiście już znudziły się kolejne dodrukowywania akcji. A Tobie?

5 komentarzy:

 1. A co mają powiedzieć akcjonariusze ATS Energy, FON itp?

  OdpowiedzUsuń
 2. ja pierwszy raz sprubuje boryszewa, mam nadzieje, że tym razem też da zarobić bo troche kasy w niego wsadziłem. Oby się za bardzo nie znudził wszystkim tak jak tobie.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Inwestycje na emeryturę
  Mam nadzieję że Boryszew nie będzie kosztował grosze jak AT Senergy czy FON.
  @mojeinwestycje
  Życzę powodzenia. Jest to na tyle ciekawa spółka - na pewno się nią nie znudzisz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też spróbuję na tym zarobić. Może sprzedam pp.

  OdpowiedzUsuń
 5. ja niestety jestem w tym zielona. a szkoda. ale, mam zamiar to nadrobic, zwlaszcza, ze aktualnie mam czas :)

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty