wtorek, 5 kwietnia 2011

Karty kredytowe - fakty i mity.


Karta kredytowa to „niewinny kawałek plastiku”, który zapewnia nam chwilowy i darmowy kredyt z banku. Kilka lat temu posiadanie karty kredytowej było synonimem luksusu. Dziś większość z nas w portfelu ma kilka kart, a to oznacza, że stała się produktem powszechnym. Płacąc kartą kredytową należy pamiętać, że nie kupujemy za własne pieniądze, lecz za pożyczone od banku. Bank jest zadowolony, kiedy aktywnie korzystamy z karty, ponieważ to daje instytucji takiej jak bank odsetki. Dziś karty kredytowe wydawane są nie tylko przez banki, ale również przez sklepy czy markety, szczególnie jeśli coś kupujemy na raty. Zanim jednak zdecydujemy się na posiadanie karty kredytowej, spróbujmy dopasować ją do własnych potrzeb.

Która karta kredytowa jest najlepsza?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Karta powinna nas kosztować najmniej. Dlatego powinna mieć niskie oprocentowanie, maksymalnie wydłużony okres bezodsetkowy oraz niskie koszty użytkowania.

Więcej przeczytasz w http://www.equitymagazine.pl/Zapraszam do zapoznania się z najnowszym numerem - nr 8.

1 komentarz:

  1. Z karty kredytowej postanowiłem skorzystać kiedy przeczytałem więcej informacji o budżecie domowym na stronie internetowej https://www.credy.pl/budzet-domowy/. Uświadomiłem sobie wtedy, że karta kredytowa jest odpowiednia dla mnie. Polecam również przeczytać i odnieść te informacje do swojej sytuacji. :)

    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty