wtorek, 24 maja 2011

Dostaniemy tylko - 21 akcji BGŻ.

Już znamy ile dostaliśmy akcji, którego podziału  dokonał resort skarbu.  Akcje Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. który  jest bankiem uniwersalnym, oferującym szeroką gamę produktów i usług bankowych klientom instytucjonalnym i detalicznym nie cieszył się szczególnym zainteresowaniem. Rząd próbował sprzedać 37 % akcji BGŻ, wyceniając je na 1,44 mld zł. Jednak brak zainteresowania akcjami  spowodował że do inwestorów trafi nieco ponad 12 % akcji wycenionych na 312 mln zł. Najbardziej cieszy obniżenie ceny z  90 zł za akcje do  60 zł.
Ostatecznie jak podała Rzeczpospolita: dokonano 76 577 zapisów na 7 321 657 akcji  złożonych przez inwestorów indywidualnych w ofercie publicznej Banku BGŻ.
"Maksymalny przydział został ustalony w wysokości 20 akcji sprzedawanych. Oznacza to, iż inwestorom indywidualnym, którzy złożyli zapisy na większą liczbę akcji sprzedawanych niż maksymalny przydział, zostanie przydzielona liczba akcji sprzedawanych równa liczbie maksymalnego przydziału". Jeśli złożyłeś zapis na maksymalną liczbę akcji dostaniesz jedynie 21 akcji. Wydasz za akcje: 1.200 zł lub 1.260 zł.
W praktyce będzie to wyglądać że przy takim podziale: jeśli  zamówiłeś 20  lub mniej akcji, dostaniesz je w całości zamówienie. W przypadku zamówienia max. 120 akcji dostaniesz 21 akcji. Jeśli  zamówiłeś w przedziale  pomiędzy 21 a 119 szt. dostaniesz 20 szt.
Kwotowy przydział akcji wygląda  podobnie jak w przypadku oferty GPW gdzie można było maksymalnie otrzymać akcje o wartości  tylko 1032 zł.

2 komentarze:

  1. Jakiej ceny można się spodziewać na debiucie?

    OdpowiedzUsuń
  2. Chciałoby się uzyskać min. 10% na otwarciu. Jeśli będzie niżej to będę trzymał i może coś dokupię a sprzeam jak bedzie powyżej 100 zł.

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty