piątek, 24 września 2010

Harmonogram milionera od roku.

Dziś trochę będzie podsumowania. Okazją jest rocznica bloga oraz  100-tny wpis na harmonogramie milionera – taki mały podwójny  jubileusz!
Nie ukrywam że inspiracją do założenia bloga była przede wszystkim chęć zarabiania dodatkowych pieniędzy w ramach mojej drogi do miliona. Cel ambitny a trudny do spełnienia.
Zacznę od programu partnerskiego mBanku. Zero dochodu. W platformie AdTaily – mam trochę zamrożonej gotówki poniżej 100 zł.   Jednak wypłacić pieniądze z wirtualnego konta w AdTaily można dopiero po skumulowaniu na nim 100zł. Z reklam AdSense – ktoś mnie na samym początku skutecznie wykluczył za działania najprawdopodobniej związane z nieprawidłowymi kliknięciami. Zero było odzewu na złożoną reklamację.
Tak więc pozostało mi jedyne źródło zarobku – AdKontekst. Jednak porównując czas poświęcony na prowadzenie tego bloga do zarobku – jest to wskaźnik niewystarczający dla mnie. Muszę jeszcze popracować nad innymi możliwościami zarobku blogu.
Drugim powodem dla którego tu piszę to jest dokumentowanie mojej drogi. Może w przyszłości z tych materiałów coś powstanie?

Najczęściej czytane posty w tym roku to:


Najwięcej odwiedzających było z następujących przekierowań:

1. http://www.rentier-blog.pl/ - wzrost z 2 pozycji na 1 – gratulacje
2. http://appfunds.blogspot.com/ - dalej w czołówce
3.
http://milionztysiaca.blogspot.com/ - ładny wzrost i od razu miejsce na podium
4. http://fkincredits.blogspot.com/ - tuż za podium ale cały czas w 5 najskuteczniejszych blogach
5. http://oszczedzanie.net/ - też dobre miejsce

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy "odesłali" do mnie największą ilość czytelników w tym roku. Nie robię tego jak niektórzy co miesiąc, lecz przy specjalnych okazjach – takich jak dziś.

Zachęcam wszystkich do odwiedzin powyższych blogów .
Jeśli chodzi o liczbę wyświetleń bloga to 90% przypada na Polskę, 3% na Stany Zjednoczone,  2% na Niemcy i Wielką Brytanię. Pozostałe 3% na inne kraje.

Dziękuję wszystkim czytelnikom bloga za odwiedziny.

Jeśli chodzi o krajowe odwiedziny to najwierniejsi czytelnicy bloga mieszkają w: Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Katowice oraz w wielu innych polskich miastach, miasteczkach i wsiach.

Dołączam mapkę – jak kto chce niech się odnajdzie.

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję za odwiedziny, pomoc i zapraszam do dalszego śledzenia ze mną mojej drogi do miliona.
Jeśli chodzi o podsumowanie portfela  to plan na ten rok mam wykonany w 85% i myślę że zakładany pułap  osiągnę do końca roku.   Szczegóły będą w podsumowaniu rocznym.
Przy takiej okazji chciałbym sobie życzyć efektywnego spędzenia czasu na prowadzenie bloga, przekładającego się wymiernymi zyskami, weny do tworzenia ciekawych wpisów oraz wytrwałości w kontynuowaniu przyjętej drogi do miliona.

Jeśli chodzi o odwiedziny to powoli rosną po spadkach zanotowanych w miesiącach letnich.  Unikalnych odwiedzin blog w tym roku zanotował ponad 26 tys. Wszystkich odsłon ponad 60 tys.  Wpisów przez ten rok powstało 100 co miesięcznie wychodzi w granicach 8. Moim założeniem były dwa wpisy na tydzień i staram się tej zasady trzymać. 

8 komentarzy:

 1. Równie udanego następnego roku :) I miłego świętowania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję i życzę wytrwałości. Mam nadzieję, że mimo braku dochodu z reklam będę mógł nadal obserwować Twoje postępy. Dla mnie blog jest formą mobilizacji. Jeśli tracę pieniądze i piszę o tym publicznie, mobilizuje mnie to do efektywniejszego działania i większej ostrożności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję, dokładnie w tym samym dniu mojemu blogowi stuknęły cztery lata :)
  Życzę szybkiego zdobycia miliona a potem kolejnego i kolejnego...

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za ciepłe słowa i tegoż samego Wam życzę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego najlepszego :). I oby tak dalej.

  Szczególnie podziwiam wytrwałość i konsekwentne pisanie w każdym miesiącu. Sam też zbliżam się do roku na blogu, ale miałem kilka solidnych przerw w publikowaniu nowych wpisów.

  Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje. Wytrwałości, wytrwałości i jeszcze raz wytrwałości Ci życzę.

  Dzięki za link :)

  OdpowiedzUsuń
 7. oj gratuluje i nie mogę się doczekać swojej rocznicy bloga z grudniu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję rocznicy, bardzo fajny blog. Życzę większych zysków, ale popularność i odzew też są jakąś nagrodą.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty