czwartek, 28 lipca 2011

Co robić by nie stracić więcej na JSW?

Od debiutu JSW ceny akcji już spadły ponad 5 %. Jeśli Inwestorze nie sprzedałeś akcji w dniu debiutu jesteś niestety stratny. Czym ta zniżkująca cena akcji jest spowodowana? Ceny węgla w tym miesiącu spadły poniżej 120 dol. za tonę. Z kolei węgla koksowego jeszcze więcej gdyż kurs tego surowca rządzi się własnymi prawami. Cena uzależniona jest od koniunktury na rynek koksu, a przede wszystkim stali. Z tego względu od kilku dni spada cena akcji Jastrzębska Spółka Węglowa, która jest największym producentem węgla koksowego w UE.


Analitycy przewidują że korekty cen w III i IV kwartale będą dalej nieuniknione. Dziś kurs akcji JSW spadł do najniższego poziomu od 6 lipca br. 

Dodatkowo na spadkowy kurs akcji może mieć koniec okresu stabilizacji kursu, który zasadniczo trwa do 30 dni od dnia debiutu. 

Co dalej robić z akcjami? Sprzedawać czy może dokupić? Wszystko zależy od tego, jaką strategię inwestycyjną przyjęliśmy przy zakupie. Jeśli tak jak ja przyjąłeś długoterminową i uzyskanie minimum 10% zysków, to myślę że po wejściu akcji do indeksu WIG20 – kurs powinien wzrosnąć i się umocnić. Jednak przy aktualnym spowolnieniu gospodarczym okres ten nie będzie chyba szybki. 

Na pocieszenie - Analitycy Esperito Santo wydali rekomendację „kupuj” dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej z ceną docelową 190 zł. 

Jeśli inwestycję traktowałeś krótkoterminowo – to należy obserwować kurs akcji i przy niewielkich wzrostach akcji pozbyć się ich, uzyskując parę procent zysku. Pytanie tylko czy zdążymy jeszcze zaliczyć zyski? 
Oczywiści gotowego rozwiązania nie ma.

7 komentarzy:

 1. Póki co akcji pozbyli się w większości panikarze. Papier jest wstanie osiągnąc min kilka % zysków. Póki co trzymam w dłuższej perspektywie

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekamy na WIG20 :)
  A w dołkach jeszcze dokupujemy po troszku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewniaków nie ma, ale JSW, come on.

  OdpowiedzUsuń
 4. Osobiście uważam, (jako zwolennik analizy technicznej), że liczenie na wzrosty/głębszy spadek to wróżenie z fusów i najlepiej co zrobić to sprzedać te akcje. Sam zrobiłem to dzień po debiucie i udało mi się jeszcze wyjść na plus.

  OdpowiedzUsuń
 5. i jak tam wciaz kisicie?

  OdpowiedzUsuń
 6. trzymam, nie mam już teraz wiele do stracenia, a nadzieja na zysk zawsze jakaś jest...

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty