niedziela, 23 stycznia 2011

Zmiana lidera?


O blisko 17% w piątek podrożały akcje Drozapolu, 14% Atlantisu a o 9% akcje: Zastalu, Izns oraz Secogroup. Drozapol to ogólnopolski dystrybutor wyrobów hutniczych. Firma zajmuje się sprzedażą wyrobów hutniczych ze stali niestopowych. W szczególności są to: blachy, kształtowniki, pręty okrągłe i płaskie, profile zamknięte i rury. Atlantis spółka z branży budowlanej i energii wiatrowej. Zastal  prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji taboru kolejowego, montażu konstrukcji stalowych oraz usług naprawczych i budowlanych. Z kolei Izns to spółka z branży maszynowej. Secogroup – też wywodzi się z branży metalowej  gdyż jest potentatem produkcji pieców do obróbki cieplnej metali.

Czy piątkowe wzrosty kursów akcji to wiadomość o spodziewanych wzrostach cen stali mających sięgnąć nawet kilkunastu procent? 
Czyżby dystrybutorzy stali mieli zastąpić w najbliższym czasie liderowanie na GPW w zamian za spółki chemiczne?
Z technicznego punktu widzimy że MACD na Drozapolu już kilka dni wcześniej wygenerował sygnał kupna. Jeśli wzrosty się utrzymają to w najbliższych dniach  SMA 15 dniowa przetnie SMA 45 dniową i będzie to kolejny sygnał do kupna. RSI zbliża się do poziomu wykupienia – co może oznaczać nadchodzące spadki. Jednak poziom RSI - 60 jest poziomem dość subiektywnym. Opór dla kursu będzie na poziomach 2,74 zł są to max z 2010 r. Do szczytów z 2008 r. gdzie kurs wynosił w okolicach 16 zł jeszcze sporo spółce brakuje. Także spółka ma co odrabiać.
Inne spółki z branży metalowej wg Stockwatch:
Jeśli pod uwagę weźmiemy wskaźnik C/WK, najbardziej niedoszacowanymi spółkami w powyższym zestawieniu są: Hutmen, Fasing, Fam, Complex i Zetkama. Uwzględniając rating opracowany przez Stockwatch ocena najwyższą AAA uzyskały następujące spółki: Alchemia, KGHM, Mennica, Orzbiały, Permedia, Stalprod i Wadex. Swoje typy w przypadku dalszego rozwoju hossy w tym sektorze upatrywałbym w tych spółkach.
W moim portfelu jest coś z tej branży: Boryszew, KGHM i Centrozap. A jak będzie dalej to niebawem zobaczymy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty