środa, 12 stycznia 2011

KGHM - lokomotywą wzrostów.

Cena akcji KGHM Polska Miedź SA dotarła dziś do rekordowego poziomu - osiągając wartość ponad 180 zł. Pobity został tym samym historyczny rekord, od  1997 roku. Na zamknięciu sesji cena akcji KGHM wzrosła o blisko 8%.  Dzisiejszy zarobek  to ponad 13 zł na jedną akcję.

Dzisiejsze wyniki spółki można tłumaczyć:
·         rosnącą ceną miedzi na giełdach londyńskich i słabym złotem w stosunku do dolara,
·         korzystnymi prognozami dochodów spółki netto w roku 2010,
·         wczorajszymi rekomendacjami Deutsche Bank podwyższającymi cenę docelową akcji KGHM  do 210 zł z 135 zł,
·         dzisiejszymi rekomendacjami  Erste, którzy  podnieśli do 202 zł ze 135 zł cenę docelową dla akcji KGHM i podtrzymali rekomendację kupuj.

Czy te dzisiejsze wzrosty to wynik ostatnich rekomendacjach czy to optymizm z udanej aukcji portugalskich obligacji?

Już niedługo się przekonamy. Mając w portfelu akcje KGHM – liczę na cenę 200 zł za jeden papier. Jeszcze dwa takie notowania jak dziś  i mamy magiczną cenę 200 zł.

6 komentarzy:

 1. Patrząc na dzisiejszy wzrost WIG20 i na to jak poszło akcjom w moim portfelu to mam wrażenie, że coś poszło dzisiaj nie tak. Wiadomo, że KGHM był lokomotywą dzisiaj i wczoraj, ale z drugiej strony wygląda na to, że nastąpił koniec korekty i powinno być trochę lepiej w porównaniu do ostatniego tygodnia. Jutro obligacje Hiszpanii i Włoch(?) na tapecie, jak to pójdzie dobrze to myślę, że ruch wzrostowy się utrzyma (mam nadzieję, że mój portfel się przebudzi i zacznie zarabiać :) )
  ps. Długo już trzymasz KGHM w portfelu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że nie mam KGHM w swoim portfelu. Pamiętam strach jak kosztował 20zł, pamiętam strach przez przekroczeniem bariery 100, a następnie 150 zł. Wydaje mi się, że jest to spółka cykliczna, a co za tym idzie bardzo przewidywalna. Trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość.

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kupiłem w granicach 23 zł (luty 2009) - trzymam od tego czasu ale z przerwami jak trochę spadnie to pozbywam się a następnie dokupuję. Strach mi towarzyszy tak jak napisał Cheed cały czas i przy 100 zł i przy 150 zł i tak samo przy 180 zł. Ale czekam dalej cały czas z ręką na pulsie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Przed zakupem KGHM po promocyjnych cenach powstrzymało mnie irracjonalne przekonanie, że choć "dojna krowa dywidendowa", to - jako polityczna spółka - będzie mogła być udupiona albo przez pisowców, albo rzucona na pożarcie, jak teraz pkp.

  Jak widać, psychologiczne podejście nie sprawdziło się. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Inwestuję w akcje KGHM już od kilku lat i do tej pory się nie zawiodłem - w dłuższej perspektywie zawsze zyskuję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też, w akcje które kupiłem na początku 2009 roku jestem zadowolony.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty