piątek, 28 stycznia 2011

Czas na Grajewo

Od kilku dni bardzo dobrze na rynku radzi sobie spóła z mWIG40 – Grajewo. Pfleiderer Grajewo to jeden z największych i najnowocześniejszych producentów płyt meblowych oraz oklein w Polsce. Spółka powstała w 1974 roku, w 1999 roku większościowy pakiet akcji nabył europejski lider branży produktów drewnopochodnych spółka Pfleiderer AG z Niemiec. Dzięki ugruntowanej pozycji w kraju, Grajewo znaczną część swojej produkcji eksportuje na rynki wschodnie. Zdolności produkcyjne spółki wynoszą ok. 650.000 m3 rocznie. Kurs spółki na dzisiejszym zamknięciu giełdy wyniósł ponad 14 zł. Zyski tylko w dniu dzisiejszym wynoszą 9,69%. bardzo dobry wynik spółka notuje już od miesiąca - 16,26% oraz w okresie 3 m-cy - 20,75%.
Technicznie i fundamentalnie spółka wygląda dobrze. Sytuacja jest klarowna i bardzo optymistyczna dla byków. Papier wybił się z trwającej kilka tygodni konsolidacji. Nastąpiło to przy zwiększonych obrotach. Na wykresie widzimy kilka białych świec pod rząd. Te dwie ostatnie są imponujące. Dalsze wzrosty na tym papierze są wysoce prawdopodobne. Ważnym oporem może być poziom w granicach 17,50 zł – szczyty z 2009r.  Spółka z uwagi na charakter prowadzonej produkcji oraz sytuację rynkową może być atrakcyjna dla inwestorów. Szacuje się że przychody za 2010 r. są znacznie większe niż w latach ubiegłych. Możliwy jest również dodatni wynik operacyjny. W bieżącym roku spodziewany jest do uzyskania zysk netto. Zapowiedzi te zostały docenione przez inwestorów o czym świadczy wzrostowy kurs spółki.


5 komentarzy:

 1. Ja obserwowalem Grajewo kilka misiecy temu jak spadlo do 8PLN, mialem zamiar kupic ale chcialem najpierw zrobic analize. Zanim mi sie udalo kurs poszybowal do 12. Wydaje mi sie, ze jeszcze powinien spasc tak do 10. Chyba czeka go jeszcze korekta przed wybiciem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli by spadł do 10 zł to by była okazja do tańszego zakupu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bez znaczenia dla całości, ale GRAJEWO jest w SWIG80. Będę polował na papierek w nadchodzącym tygodniu. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Widze ze sie mowi o najwiekszej firmie zmojego miasta. Pozdrawiam investorow.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pozdrawiam mieszkańców Grajewa i czytelników bloga.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty