środa, 9 czerwca 2010

Jak osiągnąć sukces finansowy - II część.


Sukces finansowy, to pojęcie które ma dość szeroką definicję. Można przyjąć, że: ile ludzi tyle różnych określeń.  Dla jednych to będzie np. milion na koncie, dla innych możliwość rozwoju zawodowego, a jeszcze  dla kogoś innego dobrze płatna i pewna praca. A być może to jest luksusowy dom. Ważne aby umieć korzystać z tych dóbr – które zdążymy zgromadzić. Często wydaje nam się ze ktoś z naszych znajomych odniósł finansowy sukces gdyż ma duży dom, ładny samochód, extra ciuchy. Jednak czy te dobra czynią go osobą sukcesu? Nic bardziej mylnego. Prawda jest zupełnie inna, gdyż może się okazać za tym sukcesem stoi kredyt. Należy pamiętać, iż na kredytach - sukcesu nie stworzysz.
Kolejne warunki jakie powinieneś spełnić aby osiągnąć sukces finansowy, (min. propozycja Macieja, Marka, Crisa i Pawła ) w komentarzach do  I części to:
6.      Klarownie sformułuj swój cel, pragnienia, dążenia. Wyznacz swoją drogę do osiągnięcia sukcesu finansowego. Nie mając wyznaczonej drogi na pewno zabłądzisz.
7.      Ludzie sukcesu zarobione pieniądze przeznaczają na zakup aktywów, które zrobią kolejne pieniądze.  Aktywa powinny spełniać wszystkie trzy kryteria:
- dysponować nimi,  
- mieć wartość, 
- być źródłem zysku.
Zanim nabędziesz aktywa – przekonaj się że dany przedmiot spełnia łącznie powyższe kryteria. Nabywanie aktywów pozwoli Ci pracować mniej  i jednocześnie  zarabiać coraz więcej. Takie powinno być nasze dążenie i taki model warto wypracować. Nic Ci nie da milion złotych, jeśli nie będzie przynosił realnych zysków.
8.      Cały czas się ucz i poznawaj możliwości inwestowania jakie są przed Tobą. Po co masz płacić opłaty za nabywanie jednostek FI jeżeli możesz to mieć bezpłatnie. Wymaga to poszerzenia wiedzy, a nie pójście na łatwiznę i zakupienie FI prosto ze strony czy w oddziale.
Jeśli chcesz osiągnąć sukces finansowy pracuj, ucz się i korzysta z nabytej do tej pory wiedzy.
9.      Włącz się do społeczności.
Od momentu rozpoczęcia inwestycji odwiedzaj regularnie dobre blogi ( w tym harmonogram milionera). Inwestowanie jest zajęciem pasjonującym, a oprócz będziesz bał się trochę zanurzyć w jego teorię i praktykę. Są ludzie którzy pomogą Ci zrozumieć więcej, a - jeśli jesteś ciekawy świata - oszczędzanie może stać się dobrą zabawą a nie uciążliwością.
10.  Zacznij oszczędzać jak najwcześniej. Wiadomo iż moc procentu składanego będzie o wiele większa jak zaczniemy oszczędzać w wieku 20 lat a co innego jak zaczniemy od wieku 50 lat.
11.   Zanim zaczniesz inwestować spłać kredyty (oprócz hipoteki) i zbuduj solidny fundusz awaryjny. Spłata kredytu to jedna z najlepszych inwestycji, natomiast fundusz awaryjny zapobiegnie wychodzeniu z inwestycji, gdy nastaną ciężkie czasy.
12.  Wydawaj mniej niż zarabiasz.
 Aby zapewnić sobie sukces finansowy należy zmierzać w tym właśnie kierunku.

6 komentarzy:

 1. "Od momentu rozpoczęcia inwestycji odwiedzaj regularnie dobre blogi"

  Co prawda, to prawda. Raz, że blogi potrafią naprawdę zmotywować. Dwa, że warto poznać inny punkt widzenia. Trzy, po prostu ciekawie się to czyta. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. .... Cztery, poznasz ludzi o podobnych zainteresowaniach, którzy są w stanie Ci pomóc bezinteresownie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ważne jest włączanie się do społeczności. W handlu i ekonomii to wręcz priorytet https://www.cashbill.pl/platnosci/karty-platnicze

  OdpowiedzUsuń
 4. www.aleksanderkubiak.pl kojarzycie tego eksperta finansowego? Może ktoś z Was już korzystał z jego usług. Czytałem w Internecie, że to naprawdę świetny fachowiec.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja żona jest bardzo rozrzutna, ale to jeszcze nic. Wiele razy przestrzeliła z inwestycjami. Doradziłem jej, by skorzystała z usług eksperta finansowego - www.aleksanderkubiak.pl. Znakomity specjalista!. W końcu zainwestowane pieniądze zaczęły się zwracać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Razem z żoną skorzystaliśmy z usług eksperta finansowego - www.aleksanderkubiak.pl. Znakomity specjalista! W końcu zainwestowane pieniądze zaczęły się zwracać.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty