wtorek, 5 stycznia 2010

Osiągnięty plan

Podsumowanie grudnia i 2009r. przesunęło się o kilka dni się z uwagi na oczekiwanie na wycenę certyfikatów Investor.

Aktualne wyniki funduszy w moim portfelu za miesiąc grudzień 2009r. przedstawia poniższa tabela:Fundusze stanowią, w tym momencie 42% mojego portfela. W miesiącu grudniu mój portfel najbardziej zyskał +5,25 za sprawą certyfikatów Investor FIZ. Od początku roku wzrósł 12,01%. Nie jest to zaskakujący wynik ale obiecujący gdyż za 6 m-cy już wygląda lepiej – wzrost o 14,28%.Dobrze w tym miesiącu wypadł DWS Akcji 2,20%.

Jednak najwięcej korzyści przyniosły mi akcje TVN – wzrost o 9,56%. PGE cały miesiąc krygował się i w sumie wyszło zarobku 0%.

Stratę zanotowały:
- Investor Gold -12,34%,
- złoto – ok.8,8%.

Struktura portfela przedstawiała się następująco:
Akcje 12% (wzrost w stosunku do listopada );
Fundusze akcyjne 42% (wzrost w stosunku do listopada);
Złoto 4% (spadek z uwagi na trend);
Gotówka (eMax+, Eurobank, Open finanse) 42%, (nastąpił spadek na rzecz akcji i funduszy),

Wynik portfela za m-c grudzień 2009 wyniósł +0,94%.

Od początku 2009 roku wyniki mojego portfela przedstawia poniższa tabela:Jak tu nie było korzystać z takiej okazji, gdzie KGHM zanotował wzrost o 309.55%. Gdybym cały portfel ulokował w miedzi – oj byłyby zyski.

W poprzednim wpisie już wspominałem, że zrealizowałem plan harmonogramu na rok 2009 r. – osiągnąłem założony pułap. A więc jednym małym kroczkiem jestem bliżej miliona. Pamiętam jednak, że to tylko jeden rok. Większych kroków zostało aż – 11.

Struktura wydatków w miesiącu listopadzie:
- żywność 19,0%
- opłaty 16,7%
- kredyt 19,95%
- oszczędności 31%
- samochód 6,0%
- prezenty 2,5%
- drobne wydatki 4,85%.

W tym miesiącu również udało mi się zaoszczędzić ponad 30% ;-).

W styczniu oczekuję „efektu stycznia” tj. jazdy w górę.

Średnia zmiana WIG w styczniu w ostatnich 13 latach wyniosła +3,90%. Styczeń to jeden z trzech m-cy w roku z największymi wzrostami. Czy tak będzie i tym razem – zobaczymy, jak na razie wszystko wskazuje.W grudniu nastąpił wzrost unikalnych odwiedzin na moim blogu o 17% jak również wzrost wszystkich odsłon o 7%. Mam nadzieję, że blog będzie dalej się rozwijał. Zapraszam wszystkich do odwiedzin.
4 komentarze:

 1. Gratuluje wyników, mnie też będzie się KGHM śnił długo po nocach, szczególnie że miałem w portfelu po 23 zł :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja KGHM kupowałem w granicach 25-27 zł. Sprzedałem w ok. 55 zł. Dokupiłem koło 57 zł, znowu pozbyłem się w okolicach 75 zł. Następnie dokupiłem w granicach 77 zł i tak prawie trzymałem do 100 zł. Trochę mały miałem pakiet. No cóż nie każdy jest prorokiem. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję przytostu portfela. Bardzo dobrze, że zakładasz sobie cele, które jesteś w stanie zrealizować. Cieszy rownież fakt, że największym wydatkiem w Twoim portfelu są oszczędności - oznacza to, że na serio podchodzisz do kwesti niezależności finansowej. Oby tylko nie zabrakło Ci zapału w co oczywiście mocno wierzę :)

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieki - myślę że zapał nie wygaśnie. Jeśli chodzi o wielkość oszczędzania to wszytko zależy od sytuacji ekonomicznej, pracy itp.
  Pozdrawiam - też życzę wytrwałości i sukcesów

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty