poniedziałek, 17 listopada 2014

4fun Media daje 8%

Od dziś, czyli 17 listopada do 5 grudnia br., inwestorzy mają możliwość zapisywać się na obligacje korporacyjne 4fun Media.  Grupa kapitałowa 4FUN MEDIA S.A. działa na rynku mediów od ponad 10 lat. Jest właścicielem trzech telewizji muzycznych: 4fun.tv, mjuzik.tv i TV.DISCO,  producentem programów telewizyjnych, twórcą innowacyjnych rozwiązań technologicznych, w tym własnych aplikacji mobilnych oraz dystrybutorem kilkunastu stacji telewizyjnych na rynek polski. Od 4 lat akcje spółki 4FM notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 
 

Oferta przygotowana przez Spółkę Akcyjną 4FUN MEDIA, to sprzedaż 3-letnich obligacji zabezpieczonych w ilości 6.000 szt. po cenie emisyjnej 1.000 zł każda, oprocentowanych w skali rocznej 8% z odsetkami wypłacanymi co kwartał. Niewielka ilość obligacji znajdzie szybko nabywców. Warto się pospieszyć. Na plus należy zaliczyć, że obligacje są zabezpieczone w postaci zastawu rejestrowego ustanowionego na udziałach w spółce zależnej Program sp. z o.o. Wartość zabezpieczenia stanowi równowartość 150% równowartości nominalnej wyemitowanych Obligacji.Podmiotem oferującym obligacje jest Dom Inwestycyjny Investors.

Środki uzyskane z emisji, przeznaczone zostaną na umocnienie rynku tj. na dalsze plany rozwojowe kanałów muzycznych jak i nowych segmentach rynku mediów cyfrowych.

Memorandum informacyjne jest dostępne w wersji elektronicznej na stronie internetowej spółki oraz oferującego.

Emitent zapowiedział, że chce wprowadzić obligacje na rynek Catalyst.
Warto dodać że spółka w  III kwartale  - zanotowała 47% spadek przychodów ze sprzedaży.
Widać to na notowaniach akcji spółki, która od początku roku spadła o blisko 70%.


 
Jeśli nie zadowalają Cię marne odsetki z lokat to może warto rozważyć powyższą propozycję?

6 komentarzy:

 1. Kiedy widzę taki wykres cen akcji, to jakoś wcale mi się nie spieszy do takich obligacji, niech inni mnie wyprzedzą...

  OdpowiedzUsuń
 2. Cela obligacji: 1000PLN, minimalna ilosc walorow: 50...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli notowania kursu na wykresie pikują to jakaś katastrofa - a kolego namawia na kupno obligacji - to tak jagby chciał MINĘ podłożyć po spółkę która bankrutuje

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesująca propozycja. Odsetki dużo większe od lokat, ale i ryzyko utraty pieniędzy też większe:)

  OdpowiedzUsuń
 5. minimalna kwota zakupu obligacji to 50tys więc trochę sporo jak na tak dołującą spółkę.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
 6. Przypominam że informacje przedstawione na tej stronie Internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią "rekomendacji" inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.
  Aczkolwiek wpis powstał gdyż oferta ciekawa z uwagi na intersujące odsetki i ich zabezpieczenie.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty