piątek, 27 listopada 2009

Czy mogę zostać rentierem?

Często słyszymy, że pieniądze nie są potrzebne do szczęścia. Trudno się z tym zgodzić. Nasze cele, dotyczą głównie materialnych rzeczy na które potrzebujemy pieniędzy. Każdy z nas ma marzenia, bez których nie byłoby do czego w życiu dążyć.

Nie jestem wyjątkiem – moim marzeniem jest zostać rentierem. Rentier to osoba utrzymująca się z posiadanego kapitału. Na jego zyski pracują odsetki bankowe, dywidendy, nieruchomości, obligacje, udziały w różnych przedsięwzięciach, itp.

Ile trzeba mieć pieniędzy, żeby nie pracować lub pracować tylko dla przyjemności?

Pasywny dochód rentiera, czyli generowany przez zebrany kapitał winien być większy niż wydatki miesięczne. Dobrym przykładem pasywnego dochodu jest wynajem mieszkania i czerpanie zysku z czynszu. Rentier to ktoś, kto zarabia więcej niż wydaje i jest finansowo niezależny. Wg moich wyliczeń - dla zostania rentierem potrzeba co najmniej miliona złotych. Stąd ten blog – harmonogram milionera.

Czy chcesz zostać rentierem?

Myślę że każdy z nas chciałby zostać! Od czego zacząć?
Podpowiedzi możesz szukać w książce Roberta Kiyosaki i Sharon Lechter "Młody bogaty rentier".
Jest to pozycja - opisująca historię Roberta Kiyosaki i jego żony Kim jak zaczynali od zera i w niespełna dziesięć lat stali się rentierami, osiągając finansową niezależność. Aby wydostać się z „wyścigu szczurów” trzeba zmienić myślenie o finansach, mieć plan i zacząć działać. W wyżej wymienionej pozycji - Robert i Kim podają szczegóły, jak stać się niezależnym finansowo w mniej niż dziesięć lat. Co ważniejsze, pokazują jak zmiana podejścia do pieniędzy pozwala na stworzenie planu działania, który jest niezbędny do osiągnięcia finansowej niezależności.

Dlaczego warto być rentierem?

Najważniejszym celem jest abyśmy swojego cennego czasu nie musieli sprzedawać za pieniądze. Obecnie pracując na etacie – pracujemy dla pieniędzy. Realizacja naszego celu pozwoli nam, aby to pieniądze pracowały dla nas. Rentier nie musi zajmować się pracą, gdyż jego kapitał pracuje dla niego.

Dla wszystkich poszukujących prostych rozwiązań zostania rentierem na początek polecam rozpocząć oszczędzanie a zarazem  inwestowanie najlepiej od dziś, aby korzystać w pełni z życia gdy już zostaniesz rentierem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty