niedziela, 30 października 2011

Czas na akcje.

Ostatnie porozumienie w sprawie powstrzymania kryzysu w strefie euro poderwało giełdy do góry. Po kiepskim sierpniu i wrześniu, październik okazała bardzo dobrym miesiącem. 

WIG20 od początku miesiąca wzrósł o ponad 10%. Dla przykładu spółka PBG przekroczył w tym miesiącu wzrosty ponad 55%. 

Z kolei spółka z mWIG40 Boryszew jest ostatnio gwiazdą parkietu. W ciągu ostatniego miesiąca jej wzrosty sięgnęły ponad 80%. Grupa Boryszew podniosła z 3,9 do 4,3 mld zł prognozę przychodów, z 337 do 371 mln zł szacunki EBITDA i ze 176 do 195 mln zł prognozę zysku netto na 2011 r. Wspomina się również że w ramach kwartalnej rewizji indeksu spółek z WIG20, spółka budowlana PBG może zostać w nim zastąpiona właśnie przez spółkę Boryszew. 


Inne spółki też osiągnęły niezły wynik: 

Oczekujemy że ta sytuacja pozwoli w kolejnych miesiącach na dalsze wzrosty. Pamiętajmy że przed nami końcówka roku i rajd Świętego Mikołaja. 

Historia pokazuje, że w grudniu średnia zmiana DJIA to 1,4%, a w pozostałych miesiącach wynosi 0,5%. 
Wszystko zależy jednak od zachowania inwestorów. A jak Wy sądzicie - że to już czas na akcje?

2 komentarze:

  1. Witam.Jak najbardziej uważam ,że jest najlepszy okres do budowania portfela. Na swoim blogu wyjaśniam dlaczego.Pozdrowienia.

    OdpowiedzUsuń
  2. hmm to wszystko zalezy jak się dalej potoczy sytuacja, póki co Rybinski dobrze zwraca uwagę, że Włosi sprzedają swoje dziesięciolatki drożej niż my nasze więc do konca kryzysu jeszcze bardzo daleko...

    nie zmienia to faktu, że ja krotkoterminowo zagrałem na wzrost WIG20, ale za 5% kapitału tylko ;)

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty