środa, 15 grudnia 2010

Kurs Tauronu wzrośnie czy nie?

Od debiutu Tauron dało się zarobić już 29,24%. Od czerwca jest to bardzo ładny zysk. Chciałoby się jednak więcej. Może to życzenie się ziści, gdyż  17 grudnia 2010 r. zostanie przeprowadzona korekta kwartalna list uczestników indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80. W wyniku tej korekty w indeksie WIG20 akcje spółki BIOTON zastąpione zostaną akcjami spółki Tauron. Dzięki tej zmianie - Tauron może zdobyć  nowych inwestorów. Ci nowi inwestorzy to fundusze, którym powinno zależeć na uzupełnieniu portfela po opuszczeniu WIG20 przez Bioton i zakupie nowych akcji Tauronu (np. Lyxor ETF WIG20 naśladujący spółki giełdowe wchodzące do WIG20 ).

Ale czy tak będzie przekonamy się już niedługo.

Na wielki wzrost nie ma co za bardzo liczyć – gdyż większość funduszy zrealizowała plany wzrostowe na ten rok i nie wiem czy im będzie zależało na zaciągnięciu kursu na siłę? Większość zarządzających myśli teraz o świętach a nie o poprawie wyników.

WIG20 zyskał w tym roku już ponad 18% plus dywidenda średnio ok. 2% - to już ładny wynik 20%. Plan więc został na ten rok wykonany. Przed nami jeszcze efekt stycznia i tu można na coś miłego liczyć. Oczywiście mamy w pamięci rekomendacje mówiące, że cena akcji Tauron Polska Energia może wzrosnąć do 8,11 zł, co oznacza, że akcje posiadają jeszcze ponad 20% potencjał wzrostu. Obecnie cena akcji wynosi ok. 6,60 zł.

Dziś na wskaźniku MACD został wygenerowany sygnał kupna.  Wskaźnik ten najlepiej znajduje  zastosowanie w inwestycjach średnio i długoterminowych.  


Więc tak traktujmy inwestycję w akcje Tauronu. Miejmy nadzieję że odbudowujący się popyt na energię elektryczną, korzystne zmiany w taryfikacji usług dystrybucyjnych, oraz wzrost udziału produkcji energii wytwarzanej w oparciu o własne zasoby węgla pozytywnie wpłyną na kurs akcji Tauron i osiągnie w przyszłym roku tą wartość.

Podobny wpis:

3 komentarze:

 1. To wzrośnie czy nie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy, jeśli sas odpowiedział by Tobie twierdząco, to byłaby to rekomendacja. I tu wg. prawa mógłby mieć postawione zarzuty i dylemat: wzrośnie czy nie, byłby jego najmniejszym z problemów ;)

  Wg mnie tauron zachowywał się nad wyraz dobrze, nie licząc wtopy na debiucie. Ma dobre rekomendacje, przy dobrych nastrojach wyższe kursy są jak najbardziej osiągalne.

  Sam obserwuję uważnie jego zachowanie. Przełamanie w dół granicy 6zł potraktuję jako negatywny sygnał. Do tego czasu niech sobie rośnie spokojnie :)
  Tauron to ciekawa spółka, 1000 razy lepsza niż bioton. Niezmiernie się cieszę, że ten śmieć NARESZCIE wylatuje z wig20 :]

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki wolfe za odpowiedź dla anonimowego.
  Jak na razie Tauron jest spółką dobrze rokująca. A czy tak dalej będzie?

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty