piątek, 17 grudnia 2010

Gwiazda - Azoty Tarnów

 Gwiazdą dzisiejszego dnia nie licząc Swarzędza (spółka groszowa) były Azoty Tarnów, które zanotowały wzrost o 17,29%. Spółka dość dobrze sobie radzi nie od dziś. W ciągu ostatnich 3-ch m-cy uzyskała wynik 72,32% a w ciągu roku 96,92%.

Co powoduje taki wzrost?


- efekt połączenia zakładów azotowych w Tarnowie i Kędzierzynie co pozwoli na znaczne wygenerowanie oszczędności,
- opublikowanie dziś przez analityków z Domu Maklerskiego BZ WBK raportu w którym podwyższyli o ponad 69% cenę docelową dla Zakładów Azotowych w Tarnowie. Potrzymali wcześniejsze zalecenie "kupuj" i wyznaczyli nową cenę docelową wynoszącą 37,1 zł,
- dobre wyniki za III kwartał.

Kupić – nie kupić –kupić – zastanawiam się.  Za przemawia że spółka jest tania C/WK wynosi 0,84, ROA i ROE dodatnie. A co wy sądzicie o tej spółce?

5 komentarzy:

 1. Bardzo dobra spółka - nie ma się nad czym zastanawiać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiam się czy to nie efekt rajdu Św. Mikołaja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli preferujesz "model siły" czyli kupowanie akcji, które wyróżniają się na tle rynku to jak najbardziej. Dla mnie jednak jest to już spółka droga i dalsze wzrosty są obarczone dużym ryzykiem (spójrz na wysokie RSI).

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 4. C/WK jest poniżej 1 - czyli akcje są w dalszym ciągu niedoszacowane. RSI rzeczywiści wskazuje że akcje są silnie wykupione i należy się liczyć ze spadkami cen. Jednak zwróć uwagę Cheed że ta tendencja utrzymuje się prawie od początku października.
  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 5. C/WK poniżej jeden to wartość normalna dla spółek z branży chemicznej (patrz Ciech, Police, Puławy), więc pod takim kątem nie można na to patrzeć. Co do wysokiego RSI to jak dla mnie już zbyt długo utrzymuje się powyżej górnego kanału ograniczającego. Decyzja inwestycyjna oczywiście należy do Ciebie :)

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty