poniedziałek, 23 grudnia 2013

Dlaczego warto inwestować w sztukę?


Portfel inwestycyjny - to nie tylko akcje, fundusze, obligacje, lokaty czy gotówka to także aktywa nie inwestycyjne jak: nieruchomości, dzieła sztuki, antyki, złoto, srebro, alkohole czy kolekcjonerstwo. Aktualnie w obliczu niepewnej sytuacji na rynkach kapitałowych, coraz większa grupa inwestorów upatruje zysków w inwestycjach alternatywnych.  Inwestowanie w sztukę nie należny do najłatwiejszych. Na zysk musimy czekać lata. Obrazy można już kupić już od kilkuset złotych. Jednak inwestycja ta jest przeznaczona dla inwestora długoterminowego.

Jeśli nie jest tak prosto to dlaczego warto inwestować w sztukę?


 


Jak widać z powyższej infografiki, stopa zwrotu dla sześcioletniej inwestycji to aż 112%. Nic tylko życzyć sobie takich stop zwrotu na innych inwestycjach. W Polsce inwestowanie w alternatywne formy powoli zyskuje na popularności. Rynki sztuki jeszcze raczkują, ale obroty w stołecznych galeriach wzrastają. Dlatego też inwestowanie w sztukę zdobywa coraz większe grono zwolenników.

Infografika pochodzi ze strony Wealth Solutions. Te i więcej ciekawych informacji znajdziecie na ich stronie.


Z okazji nadchodzących Świąt Bożenarodzeniowych - wszystkim czytelnikom samych sukcesów w inwestowaniu oraz miłego świętowania na nadchodzące dni.

2 komentarze:

  1. A myślisz, że kupno spółki obojętnie jakiej ma w ogóle sens? Bo w sumie miałem taką propozycję od kumpla i nie wiem czy się zdecydować. Nigdy się w to nie bawiłem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zależy co to za kumpel? Generalnie każdy powinien sam decydować o swoich decyzjach finansowych, Jeśli chcesz spój na niewielką kwotę.

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty