sobota, 8 sierpnia 2015

Jakie dywidendy w 2015 r. - III cz.


Każdy inwestor marzy aby jego akcje rosły oraz konto zasilał zastrzyk gotówki w postaci dywidend. Okres letni to ten właśnie czas kiedy spółki dzielą się dywidendą z akcjonariuszami. Do końca września najwyższe dywidendy wypłacą:

Mercor - producent zabezpieczeń przeciwpożarowych, tj. ognioodpornych drzwi i ścianek, systemów oddymiania, odprowadzania ciepła i doświetleń dachowych, systemów wentylacji pożarowej i zabezpieczeń konstrukcji budowlanych zdecydował o wypłacie 1,02 zł dywidendy na akcję co daje stopę dywidendy na poziomie 8,64% - sam czekam na tą dywidendę na tak atrakcyjnym poziomie.

Dzień dywidendy został ustalony na 19 sierpnia a termin wypłaty dywidendy na 7 września 2015 r.Jedną z ciekawych spółek, która wypłaca od dwóch lat dywidendę jest Protektor - producent obuwia specjalistycznego: roboczego i ochronnego czy specjalistycznego dostarczanego odbiorcom takim jak policja, straż pożarna oraz wojsko.
Dla akcjonariuszy trafi dywidenda w wysokości 0,29 zł na akcję, dając stopę dywidendy 8,58%. Również posiadam te akcje i czekam niecierpliwie na moją dywidendę.

Dzień dywidendy ustalono na dzień 25 września 2015 roku a termin wypłaty dywidendy na 9 października 2015.

Kolejną spółką, która dzieli się bardzo dobrą dywidendą jest producent płytek ceramicznych Nowa Gala. Spółka postanowiła wypłacić dywidendę w wysokości 0,10 zł, co daje stopę w wysokości 7,75%. Dniem ustalenia prawa jest 28 sierpnia, a dniem jej wypłaty 11 września 2015 roku. Spółka dzieli się zyskiem jak Protektor od ubiegłym roku.

Pomimo trudnej sytuacji finansowej spółki - Walne Zgromadzenie Bogdanki SA zadecydowało o wypłatę dywidendy w kwocie 3,50 zł.

Data ustalenia praw przypada na 17 września br. a stopa dywidendy wyniesie 7,45%.

Jedną z większych dywidend w tym okresie tj. 30 zł na jedną akcję wypłaci największy nasz ubezpieczyciel PZU. Dzień dywidendy ustalono na 30 września 2015 roku. Termin wypłaty dywidendy ustalono na 21 października 2015 roku.

Powyższa kwota daje stopę dywidendy na dzień dzisiejszy na poziomie 6,85%.

Kolejną wysoką dywidendę w wysokości 0,15 zł na akcję wypłaci największy, polski producentem komputerów stacjonarnych NTT System.

Dzień dywidendy ustalono na 14 września 2015 roku. Termin wypłaty dywidendy ustalono na 30 września 2015 roku. Stopa dywidendy wyniesie 6,41%.

Hojną wypłatę szykuje też Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK). Zdecydowano o wypłacie 1,2 zł na akcję, co daje stopę dywidendy na poziomie 6,4%.

Dzień dywidendy ustalono na 28 września, a termin wypłaty na 14 października 2015 r.

Polski Holding Nieruchomości (PHN) zdecydował o przeznaczeniu na dywidendę 1,3 zł na jedną akcję, co daję stopę dywidendy na poziomie 5,64%.
Dzień dywidendy na 19 sierpnia 2015 r. a termin wypłaty dywidendy na 26 sierpnia 2015 r.

Akcjonariusze Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) zdecydowali o przeznaczeniu 1,46 mld zł na dywidendę, co oznacza wypłatę 0,78 zł na akcję, podała spółka.

Polska Grupa Energetyczna S.A. podjęła decyzję o wypłacie dywidendę w wysokości 0,78 zł na jedną akcję co daje stopę dywidendy na poziomie 4,72%.

Dzień dywidendy ustalono na 24 września 2015 r., a termin wypłaty dywidendy na 15 października 2015 r.
Dla przypomnienia w ub.r. na dywidendę przeznaczono kwotę w wysokości 1,1 zł na akcję.

Blisko 4% dywidendę planuje wypłacić Dębica i Wojas oraz inne spółki:

 Aby można zarabiać na spółkach, które wypłacają dywidendę należy przestrzegać następujących zasad:

1. Inwestować w spółki o dobrej kondycji finansowej.

2. Inwestować w branżę rozwojową.

3. Stosować do zakupu akcji - analizę techniczną.

4. Wybierać spółki, których stopa dywidenda wynosi co najmniej 5 %.

5. Dywersyfikować portfel.

Okres dywidendy trwa w najlepsze. Miesiące letnie to wysyp dywidendy. Inwestując w ten sposób warto pamiętać o datach ustalenia prawa do dywidendy oraz sposobie dwudniowego rozliczania akcji z KDPW.

4 komentarze:

 1. Kolejny post na bardzo wysokim poziomie z dużą ilością przydatnych informacji - tak trzymać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnóstwo świetnych informacji, wielkie dzięki.
  Ja od kilku lat trzymam PZU i w sumie na razie dobrze na tym wychodzę

  OdpowiedzUsuń
 3. Pełen profesjonalizm, szczególnie ostatnie podsumowanie jak wybierać akcje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dużo przydatnych informacji, sporo zmian co do stóp procentowych dywidendy z poprzedniego roku.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty