środa, 1 września 2010

Portfel w sierpniu.

Lipiec był bardzo dobrym miesiącem dla inwestorów. Jednak wakacyjna hossa szybko się skończyła i w sierpień notowaliśmy gorsze wyniki. WIG20 w tym okresie spadł o ponad 4%. Kluczowym punktem obrony na wykresie będzie poziom 2400 pkt. Od jakiegoś czasu indeks porusza się w trendzie bocznym w granicach 2300 - 2500 pkt.
Jednak do końca nie mogę narzekać na swój portfel. Są spółki w portfelu, które dały zarobić. Od dwóch miesięcy na szczególną uwagę zasługuje Boryszew. W lipcu wypracował zysk 47% a sierpniu ponad 18%. Jak na razie jest moim motorem napędowym.W sierpniu na szczególną uwagą - zasługuje Tauron, którego notowania wyrwały się z marazmu po dwóch pozytywnych rekomendacjach, osiągając ostatecznie wynik bliski + 5% zysku.

W pierwszym półroczu 2010 roku skonsolidowany zysk netto grupy Tauron wzrósł do 482 mln zł z około 425 mln rok wcześniej. Zgodnie z rekomendacją DI BRE wzrost cen akcji Tauronu spowodowany jest systematyczną poprawą wyników finansowych. Wynikają one ze wzrostu cen energii w Polsce, wzrostu potencjału wytwórczego, rosnących wolumenów sprzedaży oraz nowej korzystnej metodologii taryfikowania w segmencie dystrybucji. Czekamy na dalsze ciągłe wzrosty aż do ponad 8 zł.Dobrze w portfelu spisywała się Telekomunikacja Polska S.A uzyskując wynik + 4,83% i PGE + 1,56%.

Minus zanotował spółki PGNiG – 0,85%. Z końcem miesiąca wyleciała z mojego portfela na SL.

Z funduszami inwestycyjnymi w sierpniu było trochę gorzej:

Bezkonkurencyjny jest Investor Gold FIZ uzyskując wynik 5,59% oraz Amplico Pieniężnego
+ 1,10%. Pozostałe fundusze wykazały się stratami.


Ostatecznie wynik - portfel uzyskał w sierpniu +0,7% - ważne że plus!

W strukturze portfela zmiany na plus w bezpiecznych instrumentach takich jak lokaty i fundusze pieniężne. Z uwagi na niepewną sytuację na rynkach finansowych portfel lokat i funduszy pieniężnych stanowi 60% całego portfela. Automatycznie spada zaangażowanie w akcje (20%) jak również w fundusze akcyjne (16%).


Jeśli chodzi o blog – to w sierpniu postało sześć wpisów – utrzymany poziom z poprzednich miesięcy. Najbardziej podobały się:

1. http://harmonogrammilionera.blogspot.com/2010/08/posumowanie-lipca.html

2. http://harmonogrammilionera.blogspot.com/2010/08/cierpliwosc-popaca.html

3. http://harmonogrammilionera.blogspot.com/2010/08/zainwestuj-w-produkty-rolnicze.html

Jeśli chodzi o unikalne odwiedziny – to dało się zauważyć wzrost unikanych odwiedzin o ponad 12% w stosunku do lipca. Mam nadzieję że ta tendencja będzie się utrzymywała. Za odwiedziny, komentarze i kliknięcia – dziękuję. Zapraszam do kolejnych .

2 komentarze:

Popularne posty