wtorek, 8 listopada 2016

PCC Rokita - daje 5%

PCC Rokita wyemituje obligacje serii BBAktualnie chcąc ulokować pieniądze na lokatach trudno znaleźć coś ciekawego na poziomie 2%. Dlatego każda alternatywa co da nam powyżej tego poziomu - warta jest zastanowienia. Takim przykładem jest emisja obligacji serii DD spółki PCC Rokita, który trwa od 7 listopada 2016 r. Zapisy potrwają do 15 listopada br. Obligacje serii DD są papierami siedmioletnimi, oprocentowanymi w wysokości 5% w skali roku.

Spółka PCC Rokita SA należy do międzynarodowej grupy kapitałowej PCC, której działalność skupia się wokół branż: chemia, energia i logistyka. W skład grupy wchodzi ponad 70 spółek zlokalizowanych w 12 krajach.

PCC Rokita SA, wraz z podległymi jej spółkami zależnymi, produkuje wyroby chemiczne powszechnie stosowane między innymi przy produkcji tworzyw sztucznych, w przemyśle budowlanym, motoryzacyjnym, kosmetycznym, papierniczym i wielu innych. Złożenia zapisów na obligacje jest możliwe w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BDM, Domu Maklerskiego mBanku oraz w biurach maklerskich Alior Banku, a także przez ich strony internetowe.

 
Szczegóły oferty:
 • Ilość oferowanych obligacji: 250 tys.
 • Cena nominalna: 100 zł
 • Minimalna wartość zapisu: 100 zł
 • Oprocentowanie: stałe, w wysokości 5%, odsetki wypłacane kwartalnie
 • Przydział obligacji: 17 listopada 2016 r.


 Czy warto zainteresować się ofertą?

Oprocentowanie jest bardzo dobre, gdyż daje w granicach ponad dwa razy tyle, ile oferują dziś przeciętne lokaty bankowe. Należy spodziewać się dużego zainteresowania inwestorów tymi papierami. Trudno dziś znaleźć takie oprocentowanie na rynku.

5 komentarzy:

 1. Bardzo dobry wpis. Ciężko się teraz przy tych zmianach połapać. Uważam, że dobrym krokiem przy inwestowaniu jest skorzystanie z usług fachwców takich jak tu: http://blueoak.pl/uslugi/wyceny_przedsiebiorstw Zawsze to trochę lepiej i można uniknąć dzięki temu błędnych decyzji. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. oj trochę przespałem tą okazję. A szkoda. Wygląda fajnie. można by się w nią bardziej zagłębić. Alte teraz juz po ptakach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem że minął już termin nabywania obligacji, ale czy zakup takich obligacji nie wiąże się z żadnym ryzykiem? Inwestujemy swoje środki i co kwartał otrzymujemy wyprcoowane odsetki?

  OdpowiedzUsuń
 4. @Marcin
  Czekaj na następne.
  @Karol
  Jak każda inwestycja jedne z większym ryzykiem drugie z mniejszym ale z ryzykiem

  OdpowiedzUsuń
 5. Na obligacje bym przeznaczył 10% swojego portfela inwestycyjnego.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty