poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Zainwestuj w swój największy skarb


Czy wiesz czytelniku że jest tylko jedna forma lokowania kapitału, która daje zawsze dodatnią stopę zwrotu i przy tym nie zawiera żadnego ryzyka?
To oczywiście inwestowanie w siebie.

Oszczędzanie i inwestowanie jest czynnością z którymi większość z nas zmaga się regularnie. Ale ilu z nas systematycznie inwestuje w siebie? Chyba niewielu docenia korzyści jakie daje inwestowanie w siebie. Przed nami jeszcze kilka tygodni wakacji, postarajmy się coś zrobić dla nas samych. 


To w co inwestować?Zdrowie

Zróbmy podstawowe badania laboratoryjne w celu diagnostycznym. Nie bójmy się zasięgać porady lekarskiej. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest zdrowe odżywianie. W tym letnim okresie nadrabiajmy jedząc kilka razy dziennie warzywa i owoce. Stosujmy dietę nisko tłuszczową opartą na chudym mięsie a przede wszystkim na rybach. Spożywajmy produkty nieprzetworzone unikając tych ze sztucznymi dodatkami, barwnikami i konserwantami, które mają działanie rakotwórcze. Unikajmy soli i cukru.

Kondycję

Zdrowe odżywianie wspierajmy codzienną aktywnością na świeżym powietrzu. Zacznijmy uprawiać sport. Dbając o swoją kondycję - zwiększamy swoją efektywność. Regularne treningi połączone z wysiłkiem fizycznym pomagają nam wyzbyć się napięcia i zwalczać stres. Aktywność fizyczna i tylko aktywność fizyczna. Może to być jazda na rowerze, pływanie czy gra w tenisa albo ścianka wspinaczkowa – wybór należy do Ciebie. Wakacje to czas relaksu i „ładowania akumulatorów”. Postarajmy się w tym czasie na odrobinę odpoczynku.

Umiejętności

Poszerzaj swoją wiedzę i doświadczenie poprzez uczestnictwo w różnych kursach. Rób to z pasją i czerp z uczestnictwa satysfakcję. Dzięki zdobytemu doświadczeniu będziesz mógł w przyszłości zmienić swoje zawodowe kwalifikacje.

Z racji prowadzenia bloga finansowego, zachęcam Cię do pogłębiania doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Dzięki temu będziesz podejmował trafne decyzje jak oszczędzać i inwestować a przede wszystkim poradzisz sobie z zarządzaniem swoimi finansami.

Wiele korzyści w pracy czy na wyjeździe osiągniesz z pogłębiania nauki języka obcego. Znajomość kolejnego języka może otworzyć przed Tobą dodatkowe horyzonty.

Pamiętajmy że najcenniejszym zasobem każdego z nas jesteśmy my sami. Dlatego najlepszą inwestycją jest inwestycja w samego siebie. Często ta inwestycja nie wiąże się pokaźnym wkładem finansowym. Do biegania oprócz: butów, koszulki i spodenek wystarczą chęci i chwila wolnego czasu.

2 komentarze:

Popularne posty