wtorek, 8 listopada 2011

Prywatyzacja PKO BP przełożona na 2012 r.


Przed zawirowaniami na rynkach finansowych - planowano jedną z największych ofert prywatyzacyjnych w historii polskiej giełdy. W ramach oferty miało zostać sprzedanych ok. 190 mln akcji PKO BP. Według obecnych cen - wartość oferty mogła wynieść ok. 7,9 mld zł a więc porównywana do oferty PZU. Dla przypomnienia oferta prywatyzacji PZU wyniosła ponad 8 mld zł i była największa w historii GPW. Planowano że około 25–30% oferowanych akcji skierowanych ma być do inwestorów indywidualnych w tzw. ofercie wiązanej w połączeniu z lokatami.
Jednak dziś ogłoszono w komunikacie, że oferta wtórna akcji PKO BP ma zostać przeprowadzona w pierwszej połowie 2012 r. Powodem tej zmiany jest za duża zmienność na globalnych rynkach finansowych.

W okolicach kwietnia br kurs akcji PKO BP wynosił ponad 44 zł, a najniższy we wrześniu  w wahał się w okolicach 28,00 zł. Na zamknięciu dzisiejszej sesji za jedną akcję banku płacono 35,40 złotego.
Bieżąca cena akcji banku jest atrakcyjna. Według wycen analityków, akcje PKO BP warte są ok. 50 zł, czyli ponad 40% więcej niż dzisiejsze notowania. 


Co niektórzy inwestorzy ostatnie korekty kursu wykorzystają do skupowania akcji. Ciekawe jak niekorzystna informacja o ratingu najniebezpieczniejszych banków - opublikowanych przez Global Finance, gdzie bank PKO BP został skwalifikowany na 42 pozycji najniebezpieczniejszych banków w krajach rozwijających się  - wpłynie dalszy kurs akcji?

6 komentarzy:

 1. Ja bym w obecnej sytuacji nie inwestował w banki

  OdpowiedzUsuń
 2. ja posiadam akcje PKO BP już jakiś czas (niestety z cena 41pln) i właśnie zastanawiam się nad dokupieniem w dołku który nieuchronnie nadchodzi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestabilna sytuacja na rynkach europejskich może zagrażać nie tylko kursom banków ale i pozostałym akcjom.

  OdpowiedzUsuń
 4. w gf jest lista najbezpieczniejszych bankow w krajach rozwijajacych sie, pomylka w tekscie ?

  OdpowiedzUsuń
 5. żydki kombinuja opendzlowac ostatni bastion Polskiej bankowosci!
  3.3 mld zysku w 2010 roku .A 40% rzadowych akcji PKO opierdola za roczna dywidende !A ludziska zajmuja sie krzyzem,Rutkowskim ,stadionek,kibicami i innymi tematami zastepczymi.
  A tu lody kreca az miło!20LAT PRYWATYZACJI i 7000tys zakładów pracy rozprzedane i kasy nie ma do tegom długów 800mld Brawo!!Ludzie otworzyc ocfzy kradnie ta klika PO PSL SLD tylko zmieniaja sie stołkami co pare lat ale efekty te same!!

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty