sobota, 3 lipca 2010

Nie na plusie, nie na minusie.

Na akcjach Tauronu na razie nie dało się zarobić. Większość inwestorów w tym również ja sam wstrzymaliśmy się ze sprzedażą, ponieważ zbycie maksymalnej puli akcji po 5,05 zł, oznacza stratę 74 zł. Większość z nas mimowolnie staje się inwestorami długoterminowymi z pomocą Taurona. Pamiętajmy o zabezpieczeniu akcji SL. Po udanym debiucie PZU, większość liczyła na kolejny zarobek na ofercie prywatyzacyjnej. A tu zamiast zarobku mamy stratę. Na wynik wpłynęła nie najlepsza sytuacja na rynkach finansowych oraz informacja że spółka nie zostanie włączona w najbliższym czasie do indeksu WIG20. Giełda podała, że Tauron może wejść do indeksu WIG20 najwcześniej 20 września, jeśli spełni warunki kwartalnej korekty indeksów. Mam nadzieję że spółka w przypadku dalszych spadków będzie się zachowywać lepiej niż rynek – gdyż należy do spółek defensywnych.

Czerwiec to również czas dywidend - gdzie wiele spółek decyduje się podzielić z akcjonariuszami zyskiem. Przykładem może być TPSA – gdzie w czerwcu można była się załapać na dywidendę 1,5 zł za 1 akcję. W czerwcu zyskiem dzielił się też KGHM czy Artic Papier przez co opłacalność naszego inwestowania wzrosła.

W czerwcu struktura mojego portfela przedstawiała się następująco:

Alokacja portfela w stosunku do poprzedniego miesiąca pozostaje bez większych zmian.

Wynik portfela w m-cu czerwcu Jednak stratę zrekompensują dywidendy TPSA i KGHM, które przyjdą na rachunek w lipcu. Więc będzie - nie na plusie i nie na minusie.
 wyniósł -0,39%.

Na czym w czerwcu można było zarobić?

Na zysk zapracowały:

• Investor Gold Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (+3,38%)

• PGE (+2,44%)

Nie najlepszy wynik (kolejny miesiąc) notuje Amplico FIO Parasol Krajowy Amplico Subfundusz Pieniężny tylko +0,16% czyli mniej niż lokata. Najwyższa pora na zmianę.

Stratę zanotowały:

• PGNiG (-3,24%),

• Investor FIZ (-1,12%),

• Legg Mason Akcji FIO (-2,13%),

• Unikorona Akcje Subfundusz (-5,14%),

• Allianz Akcji Plus Subfundusz (-3,9%),

• Kogeneracja SA (-1,09%), oraz wspomniane TPSA i KGHM.

Struktura wydatków wyniosła:



Struktura wydatków pozostaje taka sama. 32% dochodów udało się odłożyć. Większość poszła na zakup akcji Tauron oraz comiesięczny zakup funduszy Legg Mason.

Podsumowanie bloga.

W czerwcu nastąpił nieznaczny spadek unikalnych odwiedzin w stosunku do maja o 5%. Czyżby przyśpieszone wakacje? Wszystkim odwiedzającym dziękuję i zapraszam ponownie.

W tym okresie owstało 9 wpisów. Najpoczytniejsze wpisy to:

1. http://harmonogrammilionera.blogspot.com/2010/06/czy-jest-mozliwe-zbudowanie-portfela.html

2. http://harmonogrammilionera.blogspot.com/2010/06/zaczynamy-pracowac-na-siebie.html

3. http://harmonogrammilionera.blogspot.com/2010/06/jak-osiagnac-sukces-finansowy-ii-czesc.html


Przed nami pierwszy miesiąc wakacyjny. Dla wybierających się na urlopy życzę przyjemnego wypoczynku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty