sobota, 15 grudnia 2012

Czy to hossa czy efekt grudnia?


Indeks WIG20 kilka dni temu pokonał barierę 2.500 pkt., zaskakując mile niejednego inwestora. Czy ta sytuacja wieszczy zmianę trendu na GPW? Coraz częściej słychać takie głosy. Największe wzrosty ze spółek WIG20 w ciągu ostatniego miesiąca zanotowały: TVN (wzrost o 45,99%), Lotos (wzrost o 22,04%), GTC (wzrost o 20,03%), KGHM ( wzrost o 13,05%) czy PGN (wzrost o 11,44%). Tak korzystnego trendu nie mieliśmy od przeszło roku na giełdzie. Dodatkowo drugi miesiąc z rzędu indeks PMI rośnie. Czy to hossą czy efekt grudnia przekonamy się niebawem.

Rajd św. Mikołaja niedługo się kończy. Kluczowe mogą być kolejne dni.

Sukcesem zakończyła się wczorajsza oferta publiczna akcji Alior Banku, która pozwoliła inwestorom zyskać kilka procent. Na zakończeniu sesji akcje już zyskiwały 6,84%. Myślę że kurs dalej powinien się umacniać. Pamiętamy jaka niepewność towarzyszyła nam przy zapisach.

Ciekawie prezentują się akcje największego krajowego ubezpieczyciela PZU, które podrożały w piątek o ponad 1,67% osiągając prawie pułap 420 zł. W ciągu ostatniego półrocza zarobiły 30%. Dla przypomnienia spółka wypłaciła akcjonariuszom z zysku za 2011 rok po 22,43 zł dywidendy na akcję. Warto teraz trzymać rękę na pulsie aby w przypadku zmiany trendu zdążyć wsiąść do uciekającego pociągu. Pomyśl inwestorze o możliwościach przebudowy naszego portfela.

4 komentarze:

 1. Czas pokaże czy to nowa hossa czy odreagowanie ale dla inwestorów długoterminowych sytuacja jest bardzo dobra. Jest tanio (oczywiście może być taniej ale to można obejść rozkładając zakupy na dłuższy okres) i jest dużo miejsca na wzrosty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak napisałeś - czas pokaże.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Fakt, to czas decyduje o wszystkim:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgoda czas jest decydujący ale jeszcze należałoby dodać trafny dobór spółek do portfela. Ta niby hossa jest trochę wybiórcza.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty