piątek, 19 sierpnia 2011

Złoto bije kolejny rekord.

Większość inwestorów, którzy wyprzedają akcje szuka bezpiecznej lokaty dla swoich pieniędzy. Lokują min. pieniądze w złocie. Dlatego ceny złota tak szybko wzrastają. Dziś za metal płacono rekordowe kwoty - 1860 dolarów za uncję.

Od początku roku złoto podrożało ponad 32%.
Szczegółowe dane zawiera poniższy wykres.Do poziomu 2000 USD za uncję brakuje jedynie 8%. Jeśli dalej ta dynamika wzrostu się utrzyma magiczny poziom 2000 USD/uncje możemy mieć jeszcze w sierpniu lub na początku września.


Do jakiej kwoty dojdzie cena złota w przyszłości?

Analitycy przewidują że może to być 5 lub nawet 10 tysięcy USD/uncję. Realna staje się poziom 3 tys. USD/uncję.  Popyt na złoto wzrasta ze względu na trudną sytuację krajów Strefy Euro oraz Stanów Zjednoczonych. Pozytywnych rozwiązań nie widać na horyzoncie.Tak więc w ujęciu długoterminowym złoto ma potencjał wzrostowy. Niewykluczone że po drodze będą korekty ale przed złotem są dalsze mniejsze lub większe wzrosty.


Wraz ze złotem drożeje również srebro. Cena srebra wzrosła za 12 m-cy o ponad 122%. Warto część  swoich oszczędności trzymać w złocie lub srebrze.

3 komentarze:

 1. Na złocie od tak dawna nie ma żadnej mocniejszej korekty, że po prostu nie ma już techniki by cokolwiek prorokować. Rosnąć może pod sufit, ale spadać, jeśli nie zrobi wyraźniejszego przystanku w między czasie będzie do poziomów z 2008 roku. A to będzie niezła rzeźnia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tą techniką to obecnie na większości aktywów trudno jest coś prorokować. Zawsze są trzy opcje albo w górę albo w dół albo boczny trend. Bądź tu mądry inwestorze?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem się tak powiada, choć to głupia i nieprofesjonalna (oklepana) teoria. Jednak gdybym wiedział, że złoto tak podskoczy w obecnym czasie, to 5 lat temu inwestując zaledwie 10 000zł... ech szkoda :)

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty