czwartek, 9 czerwca 2011

Znamy harmonogram oferty JSW

Znamy harmonogram oferty JSW. Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy po cenie maksymalnej, która zostanie podana do publicznej wiadomości w formie aneksu do prospektu, 13 czerwca 2011 r.
Inwestor Indywidualny ma prawo złożyć tylko jeden zapis na akcje o wartości około 10 tys. zł.
Cena sprzedaży
28 czerwca 2011r, zostanie ustalona cena sprzedaży akcji dla Inwestorów Indywidualnych i Osób Uprawnionych oraz cena sprzedaży dla Inwestorów Instytucjonalnych . „Parkiet” szacuje jej wysokość na poziomie 142–174 zł (po podziale akcji przez 10, który już nastąpił).
Wiemy że nic nie wiemy - odnośnie  liczby akcji sprzedawanych i zasady przydziału
Najpóźniej w dniu ustalenia Ceny Sprzedaży podjęta zostanie decyzja o ostatecznej liczbie Akcji Sprzedawanych w ramach oferty.
Inwestorom Indywidualnym i Osobom Uprawnionym zostanie przydzielone do 25% Akcji Sprzedawanych przy czym Skarb Państwa może dodatkowo zwiększyć tę pulę do 30% ostatecznej liczby Akcji Sprzedawanych. Dla Inwestorów Indywidualnych, w ramach Akcjonariatu Obywatelskiego będzie obowiązywać zasada „Maksymalnego Przydziału”. Oznacza to, że na podstawie ważnych zapisów złożonych przez Inwestorów indywidualnych zostanie określona maksymalna liczba akcji, które mogą zostać przydzielone Inwestorowi Indywidualnemu. Zapisy, które opiewały na mniejszą lub równą liczbę akcji zostaną zrealizowane w pełni. Te, które przekraczały ten poziom zostaną zrealizowane na poziomie maksymalnego przydziału.
Przydział akcji Inwestorom Indywidualnym oraz Osobom Uprawnionym zostanie dokonany za pośrednictwem GPW w dniu 1 lipca 2011 r. oraz tego samego dnia akcje zostaną zapisane na rachunkach papierów wartościowych Inwestorów Indywidualnych oraz Osób Uprawnionych. 

3 komentarze:

  1. A jak myslisz, czy bedzie to sukces czy moze taka porazka jak z BGZ?

    pozdr,

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko zależy od ceny sprzedaży. Ministerstwo Skarbu chyba wyciągnęło nauczkę z debiutu BGŻ i w tym przypadku dla tzw. Akcjonariatu Obywatelskiego okaże się bardziej hojne. Myślę że wtedy debiut powinien być udany.

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty