środa, 21 kwietnia 2010

Jak żyć bogato już dziś?

Kto z nas nie chciałby być bogatym? Do bogactwa można dojść na wiele sposobów – jednak bogatym nie zostaje się tak od razu. Tylko co oznacza dla Ciebie bogactwo? Dla jednego będzie to ładny dom, dla innych pokaźna kwota na koncie np. miliona a dla innych ciężka praca. Z kolei dla mnie bogactwo to wolność finansową.

Pracując na etacie, jaką szanse masz stania się bogatym? Pozwól pieniądzom pracować i wyrób w sobie solidność, systematyczność i cierpliwość.

Aby być bogatym nie potrzeba wiele. Nie potrzeba nawet wielkiego wysiłku. Wystarczy odpowiednie myślenie. Zacznij myśleć jak osiągnąć bogactwo i miej satysfakcję z dążenia do jego osiągnięcia.

Cztery kroki, które przybliżą nas do tego celu.

1. Zacznij więcej zarabiać.

Jeśli pracujesz na etacie lub prowadzisz własną działalność zawsze dawaj od siebie więcej niż musisz. Wykonuj więcej niż od Ciebie jest wymagane. Bądź kimś więcej niż inne osoby na Twoim stanowisku. Wiedz o tym, że nie otrzymasz podwyżki za to że potrzebujesz jej, lecz za to że na nią zasługujesz! Nie bój się brać na siebie większej odpowiedzialności. Dokształcaj się. Ucz się języków, uczęszczaj na szkolenia specjalistyczne czy też rozpocznij studia podyplomowe. Wyrób sobie opinię eksperta w dziedzinie, która Ci najbardziej odpowiada.

2. Wydawaj mniej, niż zarabiasz.

Zrezygnuj z niepotrzebnych wydatków. Staraj się wydawać w ciągu miesiąca jak najmniej, a pozostałą kwotę przelewaj na osobny rachunek oszczędnościowy. Na początek może to być bardzo mała kwota.
Z biegiem czasu powiększaj kwotę oszczędności. Postaraj się oszczędzać min. 10% swoich dochodów. Im więcej odłożysz, tym szybciej dojdziesz do finansowej niezależności. Sukces nie zależy od tego ile zarabiasz ale od sposobu w jaki zarządzasz swoimi pieniędzmi.

Pozwolę przedstawić Ci strukturę wydatków ludzi bogatych i bankrutów.Bierz z niej przykład.

3. Inwestuj zaoszczędzone pieniądze.

Nawet największe oprocentowanie jest bezcelowe, jeśli jest mnożone przez zero. Jeśli jednak nie masz zera tylko dodatnią wartość, to z kolei warto zabiegać o najwyższy procent dla swojej inwestycji. Przy odsetkach 5% z lokaty zgromadzony kapitał podwoi się dopiero po 14 latach. Niezbyt to ciekawa inwestycja? Ale już przy odsetkach 12% zaoszczędzone pieniądze podwajają się po 6 latach. Przyznasz, że wygląda to już lepiej i korzystnej dla naszego portfela. Pamiętaj samo oszczędzanie nie uczyni Cię bogatym!

4. Chroń to co posiadasz!

Chroń rzeczy, które posiadasz. Jeśli jesteś kierowcą powinieneś mieć wykupione OC czy dobrowolne ubezpieczenie autocasco. Jeśli posiadasz mieszkanie czy dom też pomyśl o wykupie polisy ubezpieczeniowej. Jeśli posiadasz inwestycję np. w postaci akcji „ubezpiecz się”, stosując automatyczny Stop Loss. W funduszach nie ma jeszcze takiej opcji, musisz sam kontrolować swoje inwestycje i reagować na spadki np. poniżej 10%.

Nie zapomnij o najważniejszym majątku, który posiadasz – Twoim zdrowiu i życiu. Jeśli posiadasz rodzinę – zabezpiecz ją poprzez wykup polisy ubezpieczeniowej!

11 komentarzy:

 1. Przepraszam za usunięcie komentarzy - ale od nowa publikowałem ostatni wpis - bo mam jakieś problemy z RSS - pomimo publikacji nie pojawia się w czytniku. Dodatkowo nie uaktualnia się wpis w blog rollu na stronach innych blogów. Dalej nie wiem czy działa poprawnie. Może ktoś odezwie się.

  OdpowiedzUsuń
 2. na firefox nadal nie dziala :\

  OdpowiedzUsuń
 3. Milioner, lepiej zmień szablon bloga, bo coś masz skićkane :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Maxthon na silniku trident (IE), RSS dziś zadziałał

  OdpowiedzUsuń
 5. Punkt 1 moze doproawdzic rowniez do tego, ze zostanie sie oslem roboczym dla innych, a pieniedzy i tak sie nie zobaczy. Granica jest bardzo cienka. Dobre wrazenie moze byc bardziej skuteczne niz faktyczna ciezka praca.

  OdpowiedzUsuń
 6. @Richmond: słuszna uwaga.

  Nie "Stop Loos" a "Stop Loss".

  OdpowiedzUsuń
 7. Proszę zmień opis kategorii na wykresie - powinna być działalność charytatywna.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. A co sądzisz o inwestowaniu w obligacje z kuponem 17%?

  YPF

  --
  ypsilonfund.com - blog przyszłego milionera

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałem o emisji obligacji Monday Development, której rentowność wynosiła - 17%. Jednak dla mnie progiem zaporowym była minimalna kwota wejścia w ten papier 50.000 zł.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty