czwartek, 8 maja 2014

Kolejne obligacje do wzięcia na 8,75%Od 6 maja br. - można składać zapisy na obligacje LZMO S.A. oferowane w trybie oferty publicznej. Spółka LZMO to producent ceramicznych systemów kominowych. Kto budował dom a w nim instalował kocioł do ogrzewania czy kominek, wie jak ważny jest to element. Odpowiednie dobranie i wybudowanie wkładu kominowego pozwoli bez problemów podłączyć w naszym budynku odpowiedni kocioł czy kominek.  Firma stosuje w swoich  systemach kominowych  cienkościenną  rurę ceramiczną - formowaną metodą izostatycznego prasowania pod bardzo wysokim ciśnieniem. Wytworzony produkt charakteryzuje się wysoką wytrzymałością statyczną, która jest odporna na wilgotne, agresywne środowisko panujące w kominie jak również odporna na pożar sadzy, co umożliwia dowolną zmianę urządzenia grzewczego w przyszłości bez konieczności wymiany wkładu ceramicznego. Te rozwiązania sprawiają, że kominy LZMO są  jednym z najbezpieczniejszych i ponadczasowych rozwiązań na rynku.

 
 
Obligacje będą oprocentowane wg stałej stopy procentowej równej 8,75% w skali roku. Wypłata będzie następować w okresach kwartalnych. Wykup obligacji nastąpią w terminie 30 miesięcy.

Szczegółowy harmonogram oferty oraz podstawowe dane przybliża  poniższy diagram:

 
Zapisy na emisję obligacji LZMO  będą trwać do 20 maja br. Gdy popyt przekroczy górny limit 7 tys. sztuk, wówczas będzie redukcja zapisów. Uznaniowość będzie opierać się  przede wszystkim na czasie złożenia i opłacenia zapisu. Pierwsze dni to najlepszy moment na złożenie i opłacenie zapisu. Ważnym czynnikiem jest zabezpieczenie obligacji w postaci nieruchomości gruntowej na poziomie  12,5 mln zł.
Zabezpieczenie jest już ustanowione – na hipotece nieruchomości.

Firma ma duży potencjał wzrostu produkcji. Szacują że w 2014, analogicznie do poprzedniego roku podwoją zarówno sprzedaż i przychody.

Pewną niewiadoma jak zresztą dla całego rynku finansowego jest rynek ukraiński, który wg informacji wynosi w skali roku - 100 mln zł.  Priorytetem są rynki  rynki niemieckie i austriackie oraz litewski, łotewski i estoński. Ewentualny nieprzychylny rozwój wydarzeń politycznych nie powinien bardzo zaważyć na biznesie spółki. Wpływ z emisji ma zwiększyć produkcję by zaspokoić zapotrzebowanie rynku, zwłaszcza zagranicznego.

Akcje  LZMO nie są notowane na głównym parkiecie GPW tylko na New Connect. Emitent ma w planach co prawda przejście na parkiet główny, lecz w nie określonym terminie.
Oferujący to INVISTA Dom Maklerski S.A.
Członkowie konsorcjum dystrybucyjnego to:
 • Millennium Dom Maklerski S.A.
 • Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
 
Przed podjęciem decyzji polecam przeczytanie Memorandum informacyjnego i  rozważne podjęcie decyzji. Oprocentowanie atrakcyjne aczkolwiek występuje trochę minusów. Czy dla ciebie Inwestorze jest to odpowiednia oferta?
 
 

 
 
 
3 komentarze:

 1. oferta warta rozważenia...

  forumowcy stockwatcha próbują rozgryźć firmę od środka...
  http://www.stockwatch.pl/forum/wpisy-4855_LZMO-Catalyst.aspx
  polecam....

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy blog, który zawiera przydatne informacje :)
  Zapraszam też do mnie i pozdrawiam.
  www.odpowiedzinatrudnepytania.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam do mnie, gdzie można poczytać więcej o systemach kominowych.
  Dodam tylko, że profesjonalne systemy z odpowiednią wentylacją pozwalają na zaoszczędzenie ogromnej ilości energii cieplnej.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty