czwartek, 24 stycznia 2013

Kupić - nie kupić akcje PHN?
Cena maksymalna akcji PHN w zapisach została ustalona dla inwestorów indywidualnych na 26 złotych za akcję. Inwestorzy indywidualni mogą zapisać się od 1 akcji po maksymalnie 1.500 akcji PHN.Na plus trzeba tej ofercie dać że wycena jest w miarę dobra w stosunku do posiadanych nieruchomości zaznaczając przy dobrych lokalizacjach.

To może zachęcić inwestorów do wejścia w IPO.

Na minus trzeba zaliczyć kiepskie wyniki spółki. Strata netto po trzech kwartałach 2012r. jest wyższa o ponad 57 milionów złotych od straty za rok 2011.

Ograniczeniem powodzenia oferty może być trudna sytuację na rynkach nieruchomości, która nie powinna ulec diametralnej zmianie w całym 2013 r. Wielką niewiadomą dla inwestorów jest odłożenie kolejnego etapu prywatyzacji holdingu i znalezienie inwestora strategicznego. Może to oznaczać niższą cenę w przyszłości.

Dodatkowo jak czytamy w prospekcie spółka wymaga głębokiej restrukturyzacji.

Nie zachęca do zakupów - nikła informacja o wypłacie dywidendy. W prospekcie trudno znaleźć klarowną informacji na ten temat czy spółka planuje dzielić się ewentualnym zyskiem z akcjonariuszami.

Reasumując jest jakaś szansa na zyski w IPO, ale ryzyko z tą inwestycją jest zdecydowanie większe. Raczej nie będę wchodził w tą inwestycję obecnie. A Wy?

6 komentarzy:

 1. Jak dla mnie to ryzyko jest zbyt duże.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tez w to nie wchodzę.
  wojtas

  OdpowiedzUsuń
 3. Niewielki jak na razie jest odzew w biurach maklerskich przyjmujących zapisy na akcje PHN. Fundusze nie chcą płacić więcej niż 20 zł za akcję.
  http://www.parkiet.com/artykul/7,1304332-Fundusze-nie-chca-placic-za-akcje-PHN-wiecej-niz-20-zl.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak dla mnie jest to gra nie warta świeczki. Na giełdach panuje zbyt duży pesymizm.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako ze wszyscy mowia ze nie warto (podobnie bylo z Aliorem), wchodze w to i biore dozwolony pakiet.

   Usuń
 5. Ostatecznie poszły trochę taniej - http://www.ekonomia24.pl/artykul/706160,977470-MSP-sprzedal-akcje-PHN-po-22-zl.html

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty