niedziela, 20 stycznia 2013

Czy na PHN można będzie zarobić?

Skarb Państwa szykuje się do kolejnego IPO  - Polskiego Holdingu Nieruchomości, w którym chce sprzedać mniejszościowy pakiet walorów firmy. Kolejna pula akcji ma być sprzedana inwestorowi strategicznemu w późniejszym terminie .
 Gotowość przejęcia holdingu deklarowała grupa Radius jak również inni zainteresowani m.in. Zbigniew Jakubas czy takie firmy jak Ikea i Skanska. 

Polski Holding Nieruchomości jest jednym z największych podmiotów posiadających i zarządzających nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi w Polsce. Grupa działa w sektorach: biurowym, handlowym i logistycznym obejmującym ok. 150 nieruchomości, wynoszącymi ponad 300 tys. m², a także dysponuje znacznymi nieruchomości gruntowymi
.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła w piątek prospekt emisyjny Polskiego Holdingu Nieruchomości. Oferującym będzie Dom Maklerski PKO BP.
Wiceminister skarbu Paweł Tamborski poinformował, że transza dla inwestorów indywidualnych wyniesie od 15-20% całości oferty a to oznacza że nie będzie dyskonta dla inwestorów indywidualnych. 

Wycena, która pojawia się na różnych portalach - oscyluje w graniach 1,15-1,7 mld zł, co dawałoby na jedną akcję 26,5-39 zł na akcję.

Po trzech kwartałach 2012 r. PHN miał 141 mln zł przychodów i 143 mln zł straty netto. Ta strata to efekt przeszacowania wartości należących do spółki aktywów.

Czy to odpowiedni czas na wejście z inwestycjami w nieruchomości?

Wielkiej poprawy na rynkach nieruchomości nie należy się spodziewać w najbliższym czasie. Wszystko zależy od wyceny akcji PHN. Publikacja prospektu nastąpi już w środę, 23 stycznia br.
Poczekamy zobaczymy bez zbędnej gorączki. Gdyby cena oscylowała bliżej 20 zł, myślę że bardziej by mnie zachęcała do wzięcia udziału w IPO.
A czy Ty inwestorze szykujesz się do zakupów?

7 komentarzy:

  1. Nawet jeśli będzie można zarobić na PHN, to raczej nieprędko. W najbliższym czasie na pewno w nieruchomościach nic szczególnego się nie wydarzy, mówię tutaj o poprawie sytuacji na tych rynkach, więc PHN może to "uratować". Musimy czekać do środy, a potem zobaczymy. Może sam zainwestuję, kto wie, wszystko będzie zależne od ceny :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest czwartek ... i ?

    OdpowiedzUsuń
  3. PHN może być nawet ciekawy , ale dopiero od ceny poniżej 13 zł.

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty